Miray İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Miray ismi kız çocuklarına verilen bir isimdir. Miray isminin kökeni Farsça’ dır. Genellikle  ’’ ayın ilk günleri ’’ olarak bilinen Miray isminin anlamı Güneş ya da ay gibi parlayandır. Sözlükte ise ay gibi ışık saçan bey olarak geçmektedir. Miray adı Kur’ an – ı Kerim içerisinde geçmemektedir. Türkiye’ de 18. 559 kişinin adının Miray olduğu bilinmektedir. Miray popüler isimler sıralamasında 994.’ Dür.

Miray İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenen Bazı Karakteristik Özellikler

Aşırı enerji dolu insanlardır. Hoşgörülü olmak ve sempatik olmak en bilindik özelliklerindendir. Tarafsız olmaları da dikkat çeken özelliklerindendir. Kendilerini üstün görmezler bu yüzden bir problem durumunda danışılacak ve sizi rahatlatacak insanlardır. Sorumluluk sahibidirler. Kendilerine söylenilen bir şeyi görmezden gelmezler. Başarılı olma istekleri her daim vardır ancak bunun için genellikle bir şeyleri kovalamayı severler. Bu yüzden pek zirvede olan insanlardan değillerdir. Aceleci ve özgür olabilirler. Etraflarına sergiledikleri yaşam enerjisi, hayat doluluk ilham vericidir. Zamanlarını boş geçirmezler, yenilikçidirler. Eğlence her zaman sevdikleri bir şey olmuştur. Lider olmayı ve başkalarının hayatına yön vermeyi severler. İnsan canlısı olarak da tanımlanabilirler.

Çoğunlukla felsefelerinde herkesi sevmek gibi düşünceler yatar. Nefret dolu oldukları pek görülmemiştir. Küçük şeylerde güzelliği ararlar. Bu isme sahip olan birçok insan genellikle sanatla, felsefe ile ilgilenir. Farklı şeyleri görmek ve incelemek onlar için ilham vericidir.

Miray İsminin Anlamı Nedir

Yorum yap!