Rüyada Peygamber Efendimizin Hz. Muhammed’in Kabrini Mezarını Görmek Dua etmek İslami Açıdan Neye Yorumlanır

Rüyada peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav.) ile ilgili bir şeyler görmek her zaman iyiye, güzele ve hayra yorulmaktadır. Bu rüyayı gören için oldukça özel bir rüyadır. Birçok din alimi de bu rüyanın kimseye anlatılmaması gerektiğine inanmaktadır. Peygamber efendimize dair sembol ve birçok olay da hayra yorumlanmaktadır.

Rüyada Peygamber Efendimizin Mezarını Görmek

Rüyada peygamber efendimizin kabrini görmek genel olarak dini açıdan huzur ve güzelliğe yorulmaktadır. Peygamber efendimize yakın olmak şeklinde yorumlanmaktadır. Onun şefaatine nail olabilmek için çalışıp çabalamaya ve ibadet etmeye işaret eder. Allah’ ın rızasını kazanmak için peygamber efendimizin sünnetlerini gerçekleştirerek yaşamaya dalalet etmektedir. Peygamber efendimizin hadislerini başkalarına anlatmaya ve öğretmeye de işaret ettiği şeklinde yorumlar da yapılmaktadır.

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Görmek Ve Dua Etmek

Rüya sırasında peygamber efendimizin kabrini ziyaret etmek genelde hac ibadetine işaret etmektedir. Onun yolunda olarak sünnetlerini yerine getirmeye işaret etmektedir. Kabrini ziyaret ederek dua etmek İslam yolunda olunacağı ve bu şekilde ibadetlerin yerine getirileceğine işaret etmektedir. Birçok sünnete işaret etmektedir. Bekâr ise kişi hayırlı bir evlilik yapıp İslam’a uygun bir aile kuracağına işarettir. Kabri ziyaret sırasında buradan toprak almak hacca gitmeye işaret ettiği şeklinde yorumlanmaktadır. Kabri açmak ise terk edilen hadisi şeriflere uyarak sünnetleri uygun bir şekilde yerine getirmek anlamında yorumlanmaktadır.

rüyada peygamber efendimizin kabrini görmek

8 Comments

  1. Havva Nur 2 Eylül 2016 Alıntı Yap
  2. özay gürgöl 28 Eylül 2016 Alıntı Yap
  3. Su 15 Mart 2017 Alıntı Yap
  4. murat 1 Mayıs 2017 Alıntı Yap
  5. Orhan küçükyavuz 1 Kasım 2017 Alıntı Yap
  6. Fidan 5 Ocak 2018 Alıntı Yap
  7. nors send 27 Temmuz 2018 Alıntı Yap
  8. ahmetkaanpeker 17 Ağustos 2019 Alıntı Yap

Yorum yap!