Abiye elbise ve kıyafet nasıl seçilmeli hangi kriterlere dikkat edilmeli

Abiye elbise ve kıyafet nasıl seçilmeli hangi kriterlere dikkat edilmeli

Abiye elbise ve kıyafet nasıl seçilmeli hangi kriterlere dikkat edilmeli

Davet veya düğün gibi yerlere giderken bayanlarımızın en çok tercih ettiği giyimlerden birisi de abiye elbiselerdir. Kusursuz görünmek için her zaman doğru olan abiyeyi seçmek isterler. Doğru abiyeyi de çanta , ayakkabı ve aksesuar gibi modeller ile de tamamladılar mı o zaman ortaya harika bir kombin çıkıyor. Fakat abiye elbise seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak şunu bilmeniz gereken her zaman doğru seçim yaparken vücut şeklinize uygun olanları seçin.

Yaz ayında abiye elbise seçecekseniz o zaman ipeksi hafif olan kumaşları tercih edin. İpek kumaşlar saten kumaşlara göre daha güzeldir ve kusurları belli etmez. İpekli olan kumaşlar sizleri her zaman daha zarif gösterecektir.

İnce bir bele ve kalın basene sahip iseniz o zaman belden oturmalı olanları tercih edin. Bu şekilde daha doğru seçim yapmış olursunuz. Bu seçim sayesinde ince bellerinizi ön plana çıkarmış olursunuz ve basenleriniz de güzel görünür. İri olan desenli elbiselerden her zaman kaçının sizi daha kilolu gösterir. Bunun yerine düz renk elbiseleri tercih etmelisiniz.

Omuz ve bel kısmınız dar ama kalça kısmınız iri ise o zaman seçeceğiniz elbise şöyledir ; Omuz kısmı geniş , alt kısmı da şifon gibi olan detaylı elbiseleri seçin bu sizin daha uygundur.

Eğer omuz kısmınız geniş ise o zaman askılı veya straplez olan elbiseleri tercih edin size çok yakışacaktır. Asla ve asla omuzlarınızı daha geniş gösterecek süslemeler yapmayın eğer süsleme istiyorsanız elbisenin alt kısmına yapın.

Omzunuz kısa ve kalın olan bayanlarımız da V yakalı olan elbiseleri seçsinler. Bu sayede boyunuz daha uzun gözükecek. Eğer kalın bir bele sahipseniz de belden oturtmalı ve kemerli olan elbiselerden kaçının bunların yerine bol elbiseleri tercih edin.

Kısa boylu olanlar da topuklu ayakkabı kullanacaklarsa uzun etek boyu olan elbiseleri seçsinler. Mini etek seçecekseniz de o zaman etek boyu her zaman dizin üstünde olsun. Hem kilolu , hem de kısa boyunuz varsa çok fazla uçuşan kumaşların olduğu kabarık modelleri tercih etmeyin bunlar sizi daha kilolu gösterecektir.

Genç kızlarımız da her zaman yaşınıza göre elbise seçin. Eğer siz gidip daha kadınsı elbiseler seçerseniz sizde sırıtabilir. Bunlar yerine balon etekler , mini elbiseler tamda sizlere göre.

Gece elbisesi için güzel bir takı seçecekseniz o zaman elbisenizin dekoltesi ile uyumlu olmasına dikkat edin. Örnek verecek olursak yakası kapalı bir elbise seçtiniz işte bu elbisenin üzerine kolye takılmaz bunun yerine küpe kullanılması daha iyi olabilir.

abiye elbise nasıl seçilir Abiye elbise ve kıyafet nasıl seçilmeli

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir