Sağlık

Ağız Ülseri Ve Tedavisi

Aft ve ağız iltihabı dilin üzerinde , yanakların iç kısmında ve damakta bulunuyor ağız ülseri ilk başta kırmızı ile başlar acılı olur. Sonra grimsi beyaz ülsere üretmek amacı ile kabarcıklar meydana gelir bir alanda toplanırlar. Bu oluşum tekte olabilir , gruplar halinde de. Gruplar halinde çıktığı zaman birçok insan ister istemez çok rahatsız olur. Bu hastalığın sebeplerinden birisi de %100 olarak ortaya çıkmasına bazen protez dişler neden olmaktadır.

Ülser şu durumlarda çok kolay bir şekilde gelişir ; aşırı stres , yorgunluk ve başka bir hastalık. Bu gibi durumlar oluyorsa ülser daha kolay ilerler. Bunların yanı sıra arkadaşlar mide ağrıları , sindirim sorunları ve fungal enfeksiyonları da olabilir. Tabi ağız ülseri hemen geçer genel olarak kendi halinde 1 hafta gibi zaman durur ondan sonra yok olurlar.

Ağız Ülseri Tedavisi

– Ülser geçti eğer tekrardan ortaya çıkıyorsa o zaman bağışıklık sisteminizin toparlanması gerek. Bunu düzeltmek için ise 1 ay süre sarımsak ile ginseng kapsülü kullanmalısınız.

– Ağız gargarası yapabilirsiniz bunun için de papatya , kadife çiçeği ve ahududu gibi demlerini kullanabilirsiniz.

– Akşam olduğu zaman bunların yanında ek olarak yoğurt veya çinko gibi bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Not : Çok ciddi bir sorunlarla karşı karşıya gelirseniz hemen bir uzman doktora başvurunuz.

ağız ülseri tedavisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı