Ağız Yarasına Ne İyi Gelir

Ağız Yarasına Ne İyi Gelir

Ağız Yarasına Ne İyi Gelir

Kişiler yemek yediklerinde veya içtiklerinde bazen ağız yarası gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bu gerçekten acı verici ve tatsız bir durum olabiliyor açıkçası. Tabi sadece bunlarla sınırlı değil birçok sebepten dolayı meydana gelmektedir. Herkesin başına bu tarz olaylar gelebilir. Ağız yaralarının iyileşme süreleri genel olarak kısa süreçli oluyor , bazen ise sancılı ve uzun olabiliyor. Yeme – içme bir yana eğer ağız temizliğinize önem vermiyorsanız o zaman da ağız yarası meydana gelebilir. Ya da aşırı sıcak veya soğuk içeceklerde yapabilir bunlara dikkat etmelisiniz. En çok yapılanlar arasında yanağını bazen bilmeden anlık bir hareketle ısıranlarda da oluşmakta ilk olarak acılı bir sürek olur daha sonra yara haline gelir. Ağız yarası bazen uçukla karıştırılmaktadır onu karıştırmayın , ağız yaraları ağzın içinde ortası beyaz ya da sarı renkte olan oluşumdur sizde böyle oluyorsa o zaman ağız yaranız var demektir.

Belirtileri

Ağız içinde gördüğümüz bu yara hafif bir çıkıntı olabilir ama son derece acılı ve ağrılı olabiliyor buda insanı çok huzursuz yapıyor. Ağız yarasının oluşmasına sebep olan ilk olay ağzın yeterince temiz tutulmaması ve dişlerin fırçalanmamasıdır. Bunlara dikkat ederseniz zaten ağız yaranız olmaz olsa bile kısa sürede geçebilir. Ağız yarasını ortadan kaldırmak istiyorsanız o zaman beslenmeye çok özen gösteriniz eğer sık sık antibiyotik kullanımı yapıyorsanız hemen azaltın çünkü yaraların oluşumunu tetiklemektedir.

Tedavisi

Ağız yaralarına en iyi gelen ve halk arasında yaygınlaşan yöntem karbonattır. Karbonatı yara olan bölgeye sürün acıyı ve ağrıyı alarak sizi rahatlatacaktır.

Bunun yanı sıra arkadaşlar tuz ve suyu karıştırarak gargara da yaparak ağız yaralarınızı geçirebilirsiniz.

Bitkisel Tedavisi

Sirke : Günümüzde ağız yarası olarak en çok tercih edilen yöntem sirkedir. Sirke ile gargara yaparsanız en kısa zaman da iyi sonuçlar alabilirsiniz.

ağız yarasına ne iyi gelir bitki ağız yarasına ne iyi gelir ekşi ağız yarasına ne iyi gelir evde ağız yarasına ne iyi gelir ilac ağız yarasına ne iyi gelir karbonat ağız yarasına ne iyi gelir maranki ağız yarasına ne iyi gelir uzmantv

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir