Ahmet Maranki’den Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki’den Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki’den Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki söylediği üzere öksürükler bir hastalık değildir. Yalnız uzun süren öksürükler bir hastalığın belirtisi olabilir. Hastalık dışında geçirdiğiniz öksürük şikâyetlerini azaltabilmek için evde yapılabilecek Ahmet Maranki’ nin doğal öksürük kürleri.

Karabiber Çayı

Karabiberin dolaşımı ve balgam akışını hızlandıran bir etkisi vardır. Bu karışıma bal atıldığında ise öksürüğü tamamen yatıştırır.

Bal ve karabiber ile yapacağınız bu karışım doğal bir antibiyotik niteliği taşıyor.

Karabiber Çayının Hazırlanışı:

Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su çekilir. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülen doğal çayımız içmeye hazır hale gelir.

Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için bu doğal kürü deneyebilirsiniz.

Kekik – Baldan Yapılabilen Çay

Kekik-Bal Çayının Hazırlanışı:

Üst solunum yolları enfeksiyonları ve bronşit gibi hastalıklara iyi gelen bu doğal çayı evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Bu tip hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır.

Birkaç dal taze kekiğin üzerine kaynar su çekerek 15 dakika kadar demlenmeye bırakalım. Daha sonra İçine bal katarak çayı daha faydalı hale getirebiliriz.

Karaturpla Yapabileceğiniz Kronik Öksürük Kürü

2 tane karaturp kabak oyacağı ile orta yerinden oyulur. Oyukların içerisine bal doldurulur ve sadece oyukların üzeri turp parçaları ile kapatılır.

En az 24 saat geçtikten sonra içindeki sıvı kaşığa alınır ve günde 3 çorba kaşığı şurup şekerinde içilir. Bu şekilde kronik yani yerleşmiş ve herhangi bir hastalığın belirtisi olmayan öksürüğünüzü yavaşlatabilirsiniz.

Bunların dışında düzenli olarak su içmeyi, odanızı nemli tutmayı ve kimyasal, uçucu kozmetik ürünlerinden ya da deterjanlardan uzak durmayı ihmal etmemelisiniz.

Uzun süreli geçmeyen öksürüğünüzün bir hastalığın habercisi olabileceği gerçeğini de göz önünde bulundurarak ilk iş bir doktora görünmeyi de unutmamalısınız.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir