Eğitim

Akıllı telefonlarda imei atma değiştirme nasıl yapılır? Çözümü

IMEI numarası akılı yada normal standart telefonlarda bulunan bir kimlik numarası olup, 15 rakamdan oluşmaktadır. Bundan bir kaç yıl önce imei numaraları sadece bir telefonda çalışabiliyordu. Bozulmuş bir cep telefonunun imei numarasını kullanabiliyorduk. Günümüzde ise başka bir telefonun imei numarasını MTK Engineering Mode isimli program ile kolayca kopyalayabilmekteyiz. Bu sayede yurt dışından satın almış telefonu sıkıntı yaşamadan kullanabileceksiniz. Bu işlem bir kereye mahsustur yani ömürlük değildir. Garantisi yoktur. Sizi emin olun idare edecektir. İlk önce google play’den programı indiriniz

MTK Engineering Mode indirmek için TIKLA

  1. Programın boyut olarak ufak olup, kısa sürede kurulmaktadır. Programı telefonunuza kurun ve açın
  1. Program açılınca ekranda ” Android settings” , ”MTK settings” adından 2 seçecek çıkacak.
  1. Bu seçeneklerden birine tıklayın ve GPRS bölümünü bulunuz. oraya kullanılmayan herhangi bir telefonun 15 haneli IMEI numarasını giriniz. Numarayı yazdıktan sonra ”Write IMEI” tıklayın. Telefonu kapatın ve tekrardan açın. Böylelikle imei numarası değişmiş olacaktır.
  1. İmei bulamıyorsanız, google’dan araştırabilirsiniz. Bir çok sitede kullanılmayan telefonların imei numaraları verilmektedir. Bazıları çalışıyor, bazısı çalışmıyor. Yinede şansınızı deneyebilirsiniz.

İmei çalışıyor mu? bunu öğrenmek için marketten bu programı indiriniz

IMEI Sorgulama indir

Bulmuş olduğunuz bir telefonun imei numarasını bu program vasıtasıyla sorgulayabilirsiniz. Program, devletin sitesinden sorgulama yaparak doğru sonuçları sizlere sunmaktadır.

imei atma yukleme mtk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı