Alabalık Yanında Ne Gider

Alabalık Yanında Ne Gider

Alabalık Yanında Ne Gider

Balık haftada ne az bir defa tüketilmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Farklı balık çeşitlerinin olması balık sofralarının da farklı şekilde kurulmasını sağlayacaktır.

Balık çeşitleri ile sizlerde misafirleriniz için özel balık sofraları hazırlayabilirsiniz. Peki, alabalığın yanında ne gider?

Acılı Ezme

Balık yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri de mezelerdir. Acılı ezme balık yemekleri ile yakışan bir lezzettir. Acı tatları seviyorsanız eğer acılı ezmeye balık sofralarında yer verebilirsiniz.

Roka ve Turp Salatası

Balık yemekleri ile yakışan salatalardan biri de roka salatasıdır. Roka ve turp ile yapacağınız bol ekşili salataya balık sofralarınızda yer verirsiniz.

Balık Çorbası

Balık yemeklerinden önce mideyi rahatlatmak için çorba içmek önemlidir. Balık ziyafetine çorba ile başlamak balıktan daha çok vitamin almanızı sağlayacaktır.

Farklı balık türleri ile yapacağınız balık çorbası balık yemekleri ile yakışan lezzetlerden biridir. Balık çorbası için levreği tercih edebilirsiniz.

Patates Salatası

Doyurucu salata türlerinden biri olan patates salatası da alabalık ile yakışan lezzetler arasında yer almaktadır.

Haşlanmış patates, maydanoz ve taze soğanlar ile hazırlayacağınız patates salatasına balık sofralarında yer verebilirsiniz.

Bal Kabağı Tatlısı

Balık yemeklerinin arından ziyafeti sonlandırmak için kapanışı özel tatlar ile yapmanız gerekebilir.

Balık yemeklerinin ardından tahin ya da helvalı tatlılar en çok tercih edilen tatlılardan biridir. Tahinli bal kabağı tatlısına balık yemeklerinden sonra yer verebilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir