Dini Konular

Allah Kimlerin Tövbesini Ve Günahlarını Neden Kabul Etmez Geri Çevirir? Video

İnsan olarak hata yapmaya ve nefsimize yenik düşmeye hazır varlıklarızdır. Allah katında işlenen günahların tevbesi de mümkün olmaktadır. Allah, her zaman merhametli olarak kullarına yaklaşır ve tevbe kapılarını da kıyamete kadar açık tutmaktadır. En çok sorulan ve merak edilen konulardan biri ise Allah kimlerin tevbesini kabul etmez şeklinde olmaktadır.

Allah Kimlerin Duasını Kabul Eder?

Dua etmek ve tevbe etmek benzer şeyler olarak adlandırılsa da genel olarak tevbe edebilmek için günah işlenmesi gerekmektedir. Dua ise her zaman Allah’ın varlığını hissedip refaha ermek ve şükür etmek için edilmektedir. Duasının kabul olmasını isteyenler ise her zaman iyilik yapmanın peşinde olmalıdır. Buna ek olarak günah işlemekten sonuna kadar kaçınan ve peygamber çizgisinde yaşamaya özen gösterenlerin de duaları kabul olmaktadır.

Allah Tövbeyi Nasıl Kabul Eder?

Allah tevbe kabul edendir ve her zaman kullarından nefisleri için dua beklemektedir. Tabi tevbelerin kabul edilmesi için de belli şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki günahın işlendiği zaman bilinmeden yapılmasıdır. Buna ek olarak günahın üstünden çok fazla geçmeden tevbe edilmesi gerektiği de yine diğer şarttır. Kuranda geçen ayetten de anlayacağımız gibi bilmeden kötülük yapılıp günah işlendiği zaman tevbenin kabul edilmesi kolay olmaktadır. İçten ve samimi olarak tevbe edildiği zaman da tevbenin kabul edilmesinin kolaylaşacağını ifade edebiliriz. Hem gerçekçi hem de içten yapılan her tevbe kabul edilmeye açıktır.

https://www.youtube.com/watch?v=KREkbyKsWqQ

Allah Kimlerin Tevbesini Kabul Etmez görsel Allah Kimlerin Tevbesini Kabul Etmez

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı