Amerikan mutfak modelleri ve resimli örnek tasarımları

Amerikan mutfak modelleri ve resimli örnek tasarımları

Amerikan mutfak modelleri ve resimli örnek tasarımları

Kadınlar için evin en önemli yeri mutfaklarıdır. Gerçi diğer odaların da önemi vardır ancak günün büyük bölümünü mutfakta geçirdikleri için mutfaklara ayrı bir özen gösterirler. Ev alırken de ilk bakılan yer mutfağı olur.  Bununla birlikte artık mutfaklar sadece yemeğin pişip, bulaşığın yıkandığı yer olmaktan çıkmıştır. Artık çoğu evde yemekler de mutfakta yenmekte, mutfakta oturulmaktadır. Bu nedenle de Amerikan mutfak modelleri bu sezon trend olmaya devam ediyor.

Oturma Alanları Olan Mutfaklar

Hem mutfak ve hem oturma odası olarak dizayn edilen Amerikan tipi mutfaklarda sadece mutfak aletleri de bulunmuyor. Buzdolabının, fırının, ocağın ve bulaşık makinesinin yanında artık mutfaklara televizyon da konulmaya başlandı. Yemekten sonra da burada oturulması daha rahat olmaktadır. Hem evin diğer yerlerinin dağılmaması ve hem de çay, kahve gibi içeceklerin elinizin altında olması mutfakta oturmayı daha kolay kılıyor.

Amerikan Tarzı Mutfaklar

Amerikan mutfak tasarımları ülkemizde ön plana çıkarken, bu mutfaklarda artık eğer mutfak yeterince geniş ise oturma grupları da konulabiliyor. Bununla birlikte yeni yapılan binalarda mutfak iye oturma odası birleşik yapılarak daha modern bir mutfak oturma odası arası bir model ortaya çıkarılıyor. Böylece insanlar hem yemek için kullandıkları mutfaklarda artık yemek sonrasında da rahatlıkla oturabiliyorlar. Eğer mutfaklar geniş ise Amerikan tarzında ortaya bir masa konularak bu masa hem tezgah, hem de yemek masası olarak kullanılabiliyor.

amerikan mutfak modelleri 2016 amerikan mutfak modelleri küçük amerikan mutfak modelleri resimli örnek amerikan mutfak modelleri tumblr amerikan mutfak modelleri

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir