Android Telefonlarda Pil Yüzdesi Gösterme

Android Telefonlarda Pil Yüzdesi Gösterme

Android Telefonlarda Pil Yüzdesi Gösterme

Telefonlarda pil yüzdesi gösterme durumu, kullanıcılar için avantajlı bir uygulamadır. Pil yüzdeleri telefonların en üst kısmında gösterge olarak yer alabilir. Bu sizin tercihinize bağlıdır. Bunun için her telefona ayrı uygulama olsa da, genelde ayarlar sekmesi altında pil yüzdesi ekleme seçeneğini görebilirsiniz.

Pil Yüzdesini Göster

Android pil yüzdesi gösterme, her telefonda farklı olabilir. Bu konuda genel olarak ayarlar sekmesine gelmeniz gerekmektedir. Burada ekran seçeneğine geldiğiniz zaman pil yüzdesi gösterme kısmını göreceksiniz. Bunu aktif duruma getirdiğiniz zaman, pil yüzdenizi ekranda görebilirsiniz. Bir diğer seçenek de yine ayarlar sekmesinde yer almaktadır. Buradaki güç yönetimi sekmesine gelip, durum çubuğu bilgilerine gelmelisiniz. Bu kısımda pil göstergesini açabilirsiniz. Her iki şekilde de bu yöntemleri göremezseniz, ayarlar kısmını iyice araştırabilirsiniz. Mutlaka bir alanda bununla ilgili açıklama ya da görsel ile karşılaşacaksınız.

Iphone Pil Yüzdesini Gösterme

Iphone telefonlar için genelde aynı sistem uygulanmaktadır. Bu telefonlar için ayarlar kısmına gelmelisiniz. Ayarlar bölümünü aşağı doğru indikçe pil bölümünü göreceksiniz. Bu kısma girdiğiniz zaman düşük güç modu altında pil yüzdesi seçeneğini göreceksiniz. Bu alanı açabilir ya da tercihinize göre kapayabilirsiniz. Pil yüzdeleri, ne kadar pilinizin kaldığını gün içinde kontrol edebilmeniz açısından önemlidir. Bu konuda Iphone telefonlar genelde standart uygulama ve menülere sahip olduğu için aynıdır. Samsung gibi telefonlarda farklı seçenekler görebilirsiniz.

android pil yüzdesi gösterme

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir