Android Telefonum Bilgisayarı Görmüyor ve Bağlanmıyor

Android Telefonum Bilgisayarı Görmüyor ve Bağlanmıyor

Android Telefonum Bilgisayarı Görmüyor ve Bağlanmıyor

Telefonlar genelde içindeki belgelerin aktarılması ya da bazı güncellemeler için bilgisayarlara bağlanılmaktadır. Bu genelde USB kablo ile yapılmaktadır. Elbette bluetooth da bir yöntemdir; ancak kablolu bağlanmalar genel olarak tercih edilmektedir. Android telefonum bilgisayarı görmüyor diyorsanız, bu konuda yapmanız gereken elbette ilk etapta kablo kontrollerini yapmaktır. Bazen kabloların içindeki küçük kısımlarda problemler karşınıza çıkabilir.

Telefon USB Bağlanmıyor

Telefon ve USB bağlantısının olmaması durumunda, kablo kontrolünüzü yapın. Eğer kabloda sorun yoksa, bilgisayarınızın soket kısmını, yani USB kablo giriş kısmını kontrol edin. Eğer burada da sorun yok ise, telefon açıkken bilgisayarım kısmına gelmelisiniz. Bu kısımda sağa tıklayıp, özellikler alanına gelebilirsiniz. Bu kısımda aygıt yöneticisi vardır. Aygıtın tanınıp tanınmadığını görebilirsiniz. Aygıt tanınmıyorsa da bu kısımda görünecektir. Aygıt sürücünü kaldırıp tekrar telefonu bağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

Telefon Şarj Oluyor Ama Pc Görmüyor

Telefon şarj oluyor; ancak pc tarafından görünmeme sorunu varsa, yukarıdaki işlemi takip etmeniz sağlıklı olacaktır, zira bu durum telefonun USB kablosunda sorun olmadığını göstermektedir. Universal kablolar ile şarj edilen telefonlarda bu sorunu yaşamanız mümkündür. Cep telefonunuzu bir süre kapalı tutup, daha sonra bağlanma durumunu değerlendirebilirsiniz. Apple kullanıyorsanız bilgisayarım bölümünde apple device bölümünü bulabilir ve buradaki özelliklere bakabilirsiniz. Bu kısımda güncelleştirme yaptıktan sonra işleminiz sorunsuz gerçekleşecektir.

Android Telefonum Bilgisayarı Görmüyor

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.