Sağlık

Anne Sütünü Artıran Şifalı Bitkiler

Bebeklerin daha iyi gelişmesi ve beslenmesi için anne sütüne ihtiyacı vardır. Anne sütünün içinde muhteşem bileşenler bulunmakta ve bebek için tüm gerekli vitaminler yer almaktadır. Anneler sütlerinin az geldiğini görünce hemen panik yaparlar ve ekstra süt çoğaltıcı yöntemlere başvurur. Anne sütünü arttıran çok güzel şifalı bitkiler vardır o yöntemleri deneyerek sütünüzü arttırabilirsiniz. Şunu da unutmamak gerek anne sütünün azalmasının nedeni bazı davranış hatalarından kaynaklanmaktadır.

Bunu birçok anne bilmemektedir. Anne doğum yaptıktan sonra ilk 2 saat içinde bebeğiniz emzirmesi gerek ve annenin vermiş olduğu o ilk sütü bebek tatmalıdır. Yalnız bebeklerin ilk günlerde yeme alışkanlıkları olmadığından süt emmek istemeyebilirler veya sürekli uyurlar. Böyle bir durum olursa uyurken de emzirmeye çalışın. Bebeğinizi her zaman az miktarda ve sık aralıklarla emzirmeye çalışın.

Birde memenin tüm koyu renkli kısmı bebeğin ağzına sokulmalıdır çünkü bebeğin tam kavrama mekanizması gelişmemiştir. Bu şekilde yaparsanız bebek kavrar ve emme işlemi başarılı olur. Bazı bebekler çok iştahlı olur ve annenin sütü yetmez bunun için de anneler anne sütü arttıran şifalı bitkilere yönelirler. Anne sütü neden yetmez bu durum beslenmeyle alakalıdır aslında. Öncelikle tüketilen besinlerden gerekli olan proteini kesinlikle almalısınız protein alacaksınız ki bu vücudunuz süt üretimi yapsın.

Ancak burada su tüketimi de çok önemlidir. bol bol su için. Her annenin bebeğine yetecek kadar sütü bulunmakta işte bazen azalıyor buda dediğimiz gibi beslenmeyle alakalı. Sizler bitki ile yapılan kürle sütün miktarını arttırmak istiyorsanız o zaman şunları tercih edin ; rezene , anason , ısırgan otu ve kimyon ile hazırlanan çaylar. İstediğiniz bitkiyi seçin ve birer çay kaşığı demliğin içine atın , bir taşım kaynatın ve ateşten alın , ılık olduktan sonra içebilirsiniz. Bunu her sabah , öğlen ve akşam tüketebilirsiniz. Birkaç gün de göreceksiniz sütünüz çoğalmış olacak.

anne sütünü artırıcı şifalı bitkiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı