Antibiyotik Kullanmanın Zararları

Antibiyotik Kullanmanın Zararları

Antibiyotik Kullanmanın Zararları

Bu makalemizde antibiyotik zararlı mı değil mi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Birçok kişi antibiyotiği önermiyor hatta sağlık ocaklarında bile antibiyotik yasaklanacaktı. Grip olunduğu zaman sağlık ocağına gidildiğinde doktor ilk olarak antibiyotik vermektedir gerçekten yararı çok fazladır hastalığınızı anında geçirmektedir. Eğer sizler antibiyotiği gereksiz yere kullanırsanız çok ciddi rahatsızlıklara neden olabilirsiniz. Bu antibiyotik çok kuvvetli olduğundan doktor önerisi olmadan kesinlikle tercih edilmemelidir. Şimdi arkadaşlar zararlı mıdır hep beraber onlara maddeler halinde bakalım.

Antibiyotik Kullanmak Zararlı Mıdır

– Bazı durumlarda arkadaşlar Antibiyotik kullanımı karaciğer sorunlarına sebep olmaktadır. Bunun için karaciğer sorunları ile karşılaşmak istemiyorsanız o zaman doktorunuza danışın.

Alerjik durumunuz varsa küçük kaşıntı , deri döküntüsü gibi o zaman antibiyotik kullanmanıza dikkat edin. Çünkü bu iş ölüme kadar sizi götürebilir çok dikkatli olunuz.

– Antibiyotik kullanmak aynı zaman da böbrekler üzerinde toksik etkilere neden olabilmektedir bu durumda ise meydana böbrek yetmezliği gelmekte. Günümüzde ise akut böbrek yetmezliği her 5 kişiden 1’inde ilaç kullanımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

– Antibiyotik kullanımı vücutta bulunan yararlı bakterileri yani probiyotiklerin ölmesine neden olur. Vücutta Probiyotikler bakteriler öldüğü zaman yerine zararlı bakteriler gelir.

– Günümüzde biliyorsunuz en büyük problemler arasında obezite gelmektedir bu bebeklerde , çocuklar da ve yetişkinlerde olabiliyor işte antibiyotik kullanıma bağlı olarak obezite gelişebilir. Bu noktada ise ebeveynlere çok büyük görevler düşmektedir eğer sizde çocuğunuzun obeziteyle boğuşmasını istemiyorsanız antibiyotik kullanımından vazgeçin.

– Antibiyotiğin zararları arasında bulantı , kusma ve karın ağrısı gibi unsurlarda yer almaktadır. En önemlileri arasında bağırsak sistemi problemleri gelmektedir bunlara dikkat ediniz.

Antibiyotik Kullanmanın Zararları

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir