Apple Watch Series 2 İncelemesi

Apple Watch Series 2 İncelemesi

Apple Watch Series 2 İncelemesi

Apple Watch Series 2, önceki versiyonunun eksiklerini kapatarak yeni uygulamalar ile karşımıza çıkıyor. Yeni Series 2, watchOS 3.0 işletim sistemi ile sunuluyor.

Apple Watch Series 2 Performans

İşlemci değişikliği Series 2’yi önceki versiyonuna göre %50 hızlı hale getirmiş durumda. Grafik işlemcisi de %50 daha performanslı.

Akıllı saatinin de, stabilitesi ve hızı daha yüksek durumda. Ekranı, önceki versiyona göre iki kat daha düzgün ve parlaklığı 1000 nit civarında.

Ayrıca şimdiye kadar üretilen en parlak ekrana sahip Series 2, güneş altında dahi net bir görüntü verebiliyor. Su basıncına dayanıklılığı çok üst düzeyde olan saat, su altında 50 metreye kadar dayanabiliyor.

Series 2’nin, Hermes, Nike+ ve Watch Edition Sürümlerinde; Seramik ve paslanmaz çelik kasa alternatifleri bulunuyor. Series 2, Nefes ve Siri, ayrıntılı antrenman uygulaması, kalp atış sensörü ve yerleşik GPS modülü sunuyor.

Apple Watch Series 2 Tasarım

Önceki versiyonu ile aynı görsele sahip olan saat, Series 2 versiyonunda da tasarımı ile tartışılacak gibi. Tasarımı nasıl olursa olsun, kullanıcı dostu özelliği olduğu konusunda herkes hemfikirdir.

Az bir boyut farkı bulunuyor ancak çok sorun olacağa benzemiyor. İlk versiyonda olduğu gibi, tuşlar yine aynı yerde bulunuyor. Kayış seçenekleri de arttırılmış durumda.

Üç versiyonda tasarlanan Series 2, Nike+, Hermes ve Watch Edition olarak üç değişik tasarıma sahip. Hermes tasarımı ile moda öncülüğü hedeflenmiş.

Nike+ tasarımı ile spora odaklılık ön plana çıkarılmış. Aralarında en pahalı olan, tahmin edileceği üzere Hermes tasarımı.

Apple Watch Series 2 Artıları

Series 2 artıları; Spor uygulamaları, su geçirmezliği, çok çeşitli kayış seçeneği, kolaylık, kullanışlılık, yazılım üstünlüğü olarak görülebilir.

Apple Watch Series 2 Eksileri

Pil dayanıklılığının az olması ve tasarımında değişiklik yapılmaması.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir