Kadınca

Aşık Oldum Ama O Beni Tanımıyor Ne Yapabilirim

Bu durum bir insanın hayatında her dönem yaşanabilir bir durumdur. Bu durumun istatistikî olarak bir cinsiyet ağırlığı bulunmamaktadır. Yani ağırlıklı olarak kadın ya da erkeğin yaşadığı bir duygu hali olarak yorumlamak sağlıklı olmamaktadır. Bu durum sadece sosyoekonomik şartlara göre sınıflandırılabilmektedir. Erkek egemen ve geri kalmış toplumlarda bu durum daha çok yaşanmaktadır. Eğitim seviyesinin de hesaba katılması durumunda bu duygu hali daha çok, eğitim seviyesi alt grupta olan insanlarca yaşanmaktadır denilebilmektedir. Aşık oldum ama haberi yok kısmında kişi tamamen karşılığı olmayan bir aşkın içine düşmektedir bU durumun adına “Platonik Aşk” denilmektedir. Karşı tarafın bilgisi haricinde yaşanmakta olan aşk, aşkı yaşayan kişinin duygularını daha yoğun yaşamasını sağlamaktadır. Kavuşmanın yaşanmadığı aşklar, sonsuz olmaktadır. Aşk literatürü de bu tarz örneklerle doludur. Her kültürde ve coğrafyada aşkın en kara hali, plotanik hali olarak kabul edilmektedir.

Bu durumdaki kişiye yapılacak en doğru öneri, duyguların karşı tarafa söylenmesidir. Kişi duygularını karşısındaki kişiye açmalıdır. Bu fiilin sonucu olumlu ya da olumsuz olacaktır. Lakin platonik aşk yaşayan kişide, en azından yıllar sonra oluşabilecek pişmanlık duygusu, engellenmiş olacaktır. Pişmanlık duygusu kişide tedavisi pek mümkün olmayan bir duygu olarak bilinmektedir.

Aşık olan kişi, aşkı verimli olarak yaşayabildiğinde, duygularını şiire, müziğe, resme dökebildiğinde, sanat da bu duygudan payını almış olacaktır. Nitekim bunun da dünyada çok ünlü örnekleri mevcut bulunmaktadır

aşık oldum ama o beni tanımıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı