Aşk şiirleri nazım hikmet

Aşk şiirleri nazım hikmet

Aşk şiirleri nazım hikmet

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Nazım Hikmet, uzun yıllar siyasi suçlu olarak tutuk evinde bulunduğu için hasreti ve sevgiliye duyulan özlemi hemen hemen bütün şiirlerinde yansıtan bir şairimizdir. Benzetme sanatını şiirlerinde sıklıkla kullanan şair özlem hissini ve aşkı benzetmelerin içinde nakış gibi işleyerek duygu yoğunluğu yaratır. Bununla beraber şiirlerinde siyasal olaylara yönelikte ifadeler yer almaktadır. Sevgilinize sadece aşk temalı bir şiir göndermek istiyorsanız Nazım Hikmet’in her şiiri gereken etkiyi sağlamayabilir.

Nazım Hikmet uzun seneler tutuk evinde veya sürgünde olduğu için genellikle aşk şiirlerinde bekleme ve özlem teması yer alır. Eğer sevgilinizden uzaktayken kendisine bir aşk şiiri gönderme isteğindeyseniz Nazım Hikmet’in beklemekle ilgili olan aşk şiirleri duygularınız net olarak ifade etmenize yardımcı olacaktır.

Eğer toplumsal olaylara özgürlüğünüze vb siyasal olgulara yakınlığınız varsa ve sevgilinizle aynı yönde düşüncelere sahipseniz Nazım Hikmet’in aşk ve siyasallığı aynı oranda harmanladığı şiirlerde size hitap edebilir.

Nazım Hikmet şiirleri kısa gönderiler yapmaya uygundur.Özellikle satırlı gönderiler şiirin anlam bütünlüğünü bozmadan sevgilinize gönderebilecek nitelikte olduğundan kısa mesaj atarken kullanılabilir.

Güzel şiirlerinin yanı sıra romanları bulunmaktadır. Kendisi aynı zamanda oyun yazarıdır. Siyasetle çok fazla ilgilendiğinden dolayı başı çok ağrımıştır diyebiliriz. Şiirleri bir çok yabancı dilde çevrilmiştir. Bu durum onun ne kadar büyük ve usta bir şair olduğunun kanıtıdır.  Kazım hikmet şiirleri kısa ve uzun, en çok sevilen dizeleriyle resimli olarak sitemizde yer alacak.

ask siirleri nazim hikmet nazim hikmet ask siirleri uzun nazim hikmet ask siirleri nazim hikmet siirleri resimli

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir