Astroloji Nedir Kısaca Tanımını Öğrenelim

Astroloji Nedir Kısaca Tanımını Öğrenelim

Astroloji Nedir Kısaca Tanımını Öğrenelim

Astroloji, ilk insanların yaşadığı dönemlerde, gökyüzünde meydana gelen ve açıklanamayan olayların ortaya çıkarılması için harcanan çabalarla birlikte ortaya çıkmış bir bilim dalıdır. Mezopotamya’da temeli atılan, Yunan uygarlığında ise gelişme gösteren, günümüzde bir bilim dalı olduğu tartışılan, asırlar boyunca diğer bilim dallarının gelişimini büyük ölçüde etkilemiş olan, gezegenlerin ve yıldızların, insanlar üzerinde yarattığı etkiyi araştıran bir bilim dalı olan astroloji, gözlem, araştırma ve bir takım hesaplamalara dayanır.

Astrolojinin İlgi Alanı Nedir?

Kısaca tanımını yapmak grekirse, astrolojinin gökyüzünde olan olaylarla, gezegen ve yıldızlarla ilgilendiği görülmektedir. Astrolojide özellikle güneş, olan her şeyin üzerinde en etkili olan gök cismidir. Astrologlara göre, dünyada birbiriyle hiç alakası olmayan şeylerin bile, birbiriyle sıkı bağlar içinde olduğu kabul edilir.

Astroloji, hayatın içinde olan, politika, ekonomi, duygu, aşk, sosyal gibi her türlü konu hakkında inceleme ve araştırmalarda bulunur ve ortaya çıkan sonuçlara göre konu ile ilgili tahminlerde bulunur.

Astroloji, kişilerin doğum tarihlerine göre, o kişinin şanslı olduğu dönemleri, uygun fırsatlar yakalayabileceği dönemleri, sıkıntı içinde bulunabileceği dönemleri ve buna benzer durumları tahmin ederek, kişini hayatına yön vermektedir.

Fırsat dönemi içinde bulunduğunu düşünen kişi, karşısına çıkabilecek olayları değerlendirip karar verirken, bu tahmine göre davranarak, hayatında olumlu gelişmeler olmasını sağlayabilmektedir. Astroloji, hayatın ne anlama geldiğini ve insanların hayata dair yükledikleri anlamları değerlendirerek, birçok konuya yön çizebilmektedir.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir