Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ve Çekilir

Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ve Çekilir

Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ve Çekilir

Asus Zenfone 5 ekran görüntüsü almak adına yapacağınız işlem birkaç saniyenizi alacaktır. Güç düğmesi ve ses kısma düğmesine aynı anda basmanız halinde ekran görüntüsünü almış olursunuz. Çoğu akıllı cihazda olduğu gibi iki tuş yardımı ile screenshots uygulamasından faydalanmanız mümkün olacaktır. Bu uygulamayı yaparken aynı anda basmış olduğunuza emin olmalısınız. Aksi taktirde kilidi kapatmak ya da ses ayarlarını yapmak gibi amacınızdan şaşabilirsiniz. Bu sebepten dolayı aynı anda iki tuşa da basmanız gerekmektedir.

Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Çekme

Cihazın 5 sürümü adına iki tuşa basarak ekran görüntüsü alma şansına sahipsiniz. Nitekim öncelikli olarak bu uygulamanın açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Cihazın üzerinden ayarlar bölümüne girerek gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ayarların devamında ASUS özelleştirme ayarlarına giriş yapmanız gerekmektedir. Yeni uygulamalar tuşu adı altında bir seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu tuşun devamında ekranı yakalmak için dokunmaya devam edin ayarını yapmanız gerekmektedir. Tüm bu ayarlar neticesinden istediğiniz görüntüyü yakalamanız mümkün olacaktır.

Asus Zenfone 5 Ekran Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Asus Zenfone 5 ekran görüntüsü çekmek adına ses kısma tuşu ve power tuşu işlem görmektedir. Bu iki seçeneğe de aynı anda 1 saniye olacak şekilde basmanız yeterli olmaktadır. İstediğiniz görüntüyü yakalamak adına cihazınızın yanlarında yer alan bu tuşlar sizlere yardımcı olacaktır. Kısa süreli olarak basmanız halinde yakaladığınız görüntüler cihazınız üzerine kaydedilecektir.

Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ve Çekilir

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir