Eğitim

Asus Zenfone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma Ve Çekme

Telefonlarda ekran görüntüsü alma, birçok açıdan pratik bir yöntem olarak bilinmektedir. Asus zenfone telefonlarda ekran görüntüsü alma konusunda iki seçenek vardır. Bu seçenekler arasından dilediğinizi ya da size kolay geleni seçebilir ve kolayca telefondan ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Asus Telefonda Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü almak için güç düğmesi ve ses kısma düğmesine aynı anda basılı tutmanız gerekecektir. Bir saniye boyunca bu işlemi yapmanız ekran görüntüsü almanızı sağlayacaktır. ekran görüntüsünü bulacağınız yer ise dahili bellek / screenshot konumunda olacaktır.

Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Alma

Yukarıdaki işlemi bu telefon modeli için uygulayabilirsiniz. Asus zenfone ekran görüntüsü alma konusunda ikinci bir yöntem daha vardır. Telefonunuzda bulunan uygulamalar kısmına gelin. Burada ayarlar sekmesini göreceksiniz. Bu kısma giriş yapın. Bu alanda Asus özelleştirilmiş ayarlar sekmesini göreceksiniz. Buradaki “anahtar ayarı” kısmına gelin.  Ekran resmi çekme için dokunmaya devam etmeniz gerekecektir. Ekran resmi çekme istediğiniz alana gelin. Ekran görüntüsünü almak için bir simge göreceksiniz. Bu simgeye basılı tutun.  Ekran görüntüsünü bulmak istiyorsanız dahili bellekteki screenshots kısmına gelmeniz yeterli olacaktır. Bu kısımdan aldığınız fotoları rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu basit yöntem konusunda telefonda sorun yaşama durumunuz olmayacaktır.

Ekran görüntüsü alma pratik bir işlemdir. Bu işlem ile kaydetmek istediğiniz detayları da ayrıca kolaylıkla kaydedebilirsiniz.

Asus Zenfone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma Ve Çekme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı