Ayran Çorbasının Yanına Ne Gider

Ayran Çorbasının Yanına Ne Gider

Ayran Çorbasının Yanına Ne Gider

Ayran çorbası, Türklerin geleneksel yemekleri arasında yer alır. Adının ayran çorbası olması içerisine giren malzemelerin ve görünüşünün ayrana benzemesinden dolayıdır.

Pirinç, un, yoğurt, tavuk suyu ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılır. Çok güzel bir lezzete sahip olan ayran çorbası, tercihe göre her öğünde tüketilebilir.

Yanında ana yemekler yapılarak çok güzel bir menü hazırlanabilir. Bu ana yemekler arasında dolma ve pilav gibi birçok çeşit yemek olabilir.

Dolma 

Dolma, pirinç ve sebzeler kullanılarak yapılan muhteşem bir lezzettir. Farklı şekillerde yapılan dolma, yoğurt çorbasının yanına iyi gidebilecek bir yemektir. Bu ikili gönül rahatlığıyla ve afiyetle yenebilir.

Et Kavurma 

Et kavurma, etin kavrulması ile yapılan muhteşem bir lezzettir.

Ayran çorbasının yanında da mutlaka bulunması gereken bir yemektir. Bu ikilinin yanında isteğe göre yapılan tatlı ile güzel bir menü oluşturabilir.

Pilav

Pilav, her öğünde ve neredeyse her yemeğin yanında yer alan bir yemektir. Sebzeli pilavından, tavuk pilavına kadar birçok çeşidi vardır.

Her türlü şekilde yapılan pilav, mutlaka ayran çorbasının yanın yer almadır.

Köfte

Köfte, tek başına bile bir menü olan bir yemek çeşididir. Her şekilde yapılabilir. Birçok çeşidi olan köfte, ayran çorbası ile güzel bir lezzet ikilisi olur.

Makarna

Makarna, Türk mutfaklarında en çok tüketilen yemekler arasındadır. Çok kolay ve pratik yapımı vardır.

Bundan dolayı tercih edilen bu yemek, ayran çorbasının yanına iyi gidebilecek bir lezzettir.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir