Ayva Çekirdeği Neye İyi Gelir

Ayva Çekirdeği Neye İyi Gelir

Ayva Çekirdeği Neye İyi Gelir

Günümüzde birçok kişi ayva tatlısı yapacağız zaman içersine birkaç tane ayva çekirdeği koymaktadır. Neden koyarlar ? Çünkü ayva tatlısının kıvamlı olması için bu bir püf noktadır aslında. Birde arkadaşlar bunun yanında ayva çekirdeğiniz birden fazla faydaları bulunuyor size bunlardan bahsedeceğim. Ayva çekirdeğinin faydalarını bildiğiniz zaman eminim ki ayva tatlısı yapacağınız zaman birçoğunuz ayva çekirdeği ile tatlıyı renklendirecektir. Sizde ayva tatlınızı daha kıvamlı hale getirmek istiyorsanız ayva çekirdeğini sizlere öneririm.

Ayva Çekirdeği Neye İyi Gelir

– Ayva çekirdeğinin en büyük faydalarından birisi de ciltte bulunan lekeleri yok eder ve cildin sıkılaşmasını sağlar.

– Sadece cilde faydaları değil aynı zaman da saça da büyük yararları bulunuyor. Yağlı saçlarınız varsa bu durumdan şikayetçi iseniz o zaman haftada bir kere şu uygulamayı yapın saçınız hiç yağlanmayacak. İşte uygulamamız ; 30 gram ayva çekirdeğini 1 bardak suyun içine koyun ve 1 saat kadar bekletin. Sonra suyu kaynatın ve ılımasını bekleyip saçlarınıza uygulamaya başlayın. En son olarak streç film ile sarın ve 30 dakika kadar bekleyin. Sonrasında zaten saçlarınızı yıkayabilirsiniz evet arkadaşlar bu sayede yağlı saçlardan kurtulmuş olacaksınız.

– Birçok bayan doğum yaptıktan sonra doğum çatlakları olur ve bu durumdan gerçekten çok korkarlar. Ama arkadaşlar ayva çekirdeği ile bu çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Eğer sizde doğum yapmış iseniz çatlaklıklar varsa bu ayva çekirdeğini uygulayın. Yapımı ; 1 adet ayvanın çekirdeğini çıkartın , bu çekirdekleri yarım bardak suyun içerisine koyun ve sabaha kadar bekletin. Sonra suyun içerisine ayva çekirdeğini süzün. Yapmış olduğunuz bu karışımı doğum çatlaklarının bulunduğu bölgeye uygulayın. Bu işlem her gün yapılmalıdır.

– Yanık bir yerinizde iz kaldı ise onu geçirmektedir.

– İshal sorunu olanlar varsa kesinlikle ayva çekirdeğini tercih etsinler ishale çok iyi gelmektedir.

– Dudak , Egzema ve göğüs çatlakları için tercih edilir.

– Öksürük ve bronşit gibi problemleriniz varsa ayva çekirdeğini tüketerek geçirebilirsiniz.

ayva çekirdeği neye faydalı

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir