Ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir neye iyi gelir? Kremi nasıl yapılır cilde faydaları nelerdir

Ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir neye iyi gelir? Kremi nasıl yapılır cilde faydaları nelerdir

Ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir neye iyi gelir? Kremi nasıl yapılır cilde faydaları nelerdir

İçeriğinde bulunan potasyum, bakır, demir ve kalsiyum neticesinde, ayva çekirdeği eşsiz bir hizmet vermektedir. Ayva çekirdeğinin içinde bulunan A, B, C vitaminleri neticesinde cildinize de oldukça iyi gelmektedir. Bu nedenle ayva çekirdeğinin birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle, çocuklarda kullanımı neticesinde, ayva çekirdeği ishali hemen kesmektedir. Günlük olarak 5-6 adet ayva çekirdeğinin kaynatılıp içirilmesinden sonra, ishal son bulacaktır. Bunun dışında birçok özelliği bulunan ayva çekirdeği, sizin en özel dostunuz olacaktır.

Ayva Çekirdeği Neye İyi Gelir

Ayva çekirdeğinin, cilde ve sağlığa önemli olduğu bilinmekle birlikte;

  • Cildinizle ilgili sıkıntınız varsa ve cildinizle ilgili rahatsızlık duyuyorsanız, ayva çekirdeği cildinizi güzel bir görüntüye kavuşturmakta birebirdir. İshal için ayva çekirdeği kullanımı neticesinde, cilde de fayda göstermektedir. Dudak çatlamalarına, egzamaya, meme ucunda bulunan yaralara ve vücutta bulunan yanıklara kullanımı neticesinde, oldukça önemli bir tedavi aracıdır. Cildinize pamukla çayı sürdüğünüz takdirde, kırışıklıklarınız da oldukça hızlı bir şekilde azalacaktır.
  • Vücudunuzda bulunan yaraların enfeksiyon kapmasından korkuyorsanız ve enfeksiyon için bir çare arıyorsanız, ayva çekirdeği kullanmanız gerekmektedir. Ayva çekirdeğini bal ile karıştırıp tüketmeniz halinde, vücut dışında veya vücut inde oluşan enfeksiyonlar oldukça kısa bir sürede sonlanacaktır. Vücudunuzu hastalıklardan koruyacak olan bu karışım neticesinde, öksürük, mide rahatsızlığı ve bronşit gibi rahatsızlıklardan da kısa sürede kurtulmanız mümkün olacaktır.
  • Ayva çekirdeği yanığa oldukça iyi gelmektedir. Vücudunuzda yanık izinin oluşmaması amacıyla ayva çekirdeğini yarım su bardağında bekletmeniz gerekmektedir. Bir müddet bekleyen bu suyu yanık oluşan bölgeye sürüp, bu bölgeye pansuman yapmanız neticesinde yanık izleri oldukça hızlı bir şekilde geçecektir.
  • Kanserin oluşumu ve gelişimini de engelleyen ayva çekirdeğini kullanmanız halinde, gırtlak kanserinden kurtulmanız mümkündür. Bu konuda hastalığa yakalanan birçok kişi, ayva çekirdeği tüketerek, gırtlak kanserinden kurtulduğunu belirtmektedir.
  • Doğum sırasında, vücudunuzda oluşan çatlakların önüne geçmek için ayva çekirdeği kullanmanız gerekmektedir. Ayva çekirdeğini kullanarak ve doğru bir kür hazırlayarak, vücudunuzdaki çatlakların önüne geçebilirsiniz.
  • Ilık bir su ve ayva çekirdeğini kullanarak, cildiniz için özel bir kür hazırlamanız mümkün olacaktır. Sabaha kadar bu karışımı bekleterek, her gün yüzünüze sürmeniz ve yüzünüze uygulamanız halinde, cildinizin yeni bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Saçlarınızda oluşan sonuçlar neticesinde, ayva çekirdeği ve suyu birbirine karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza bu karışımı uyguladığınız takdirde, saçlarınızda yağlanma oluşmayacak ve saçlarınızın kuruması mümkün olmayacaktır. Her tür saç için kullanılabilen bu karışımla, saçlarınızı yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Ayva Çekirdeğinden Krem Nasıl Yapılır

Ayva çekirdeği kremi yapmak oldukça basit olmakla, bu krem her konuda size yardımcı olacaktır. Yarım kilo ayva çekirdeği ve bir bardak suyu haşlayarak, bir şişeye dökmeniz gerekmektedir. Bu karışımı 5 gün bekletmeniz ve karışıma ilişkin suyu süzmeniz halinde, oldukça mükemmel bir maskeye kavuşacaksınız. Bu suyu cildinize tonikle uyguladığınız andan itibaren yıkamamanız gerekmektedir. Bir müddet sonra bu karışımın üzerine kantaron yağı ile masaj yapmanız halinde, cildiniz yenilenecektir. Yapımı oldukça basit olan bu krem ile cilt lekelenmelerinin de önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Ayvanın Cilde Faydaları

Cildinizde renk bozuklukları ve sivilceler olması oldukça sorun yaratacaktır. Ancak bu tür sorunlardan kurtulmanız oldukça basittir. Cildiniz için ayva kullanarak cildinizin mükemmel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Doğanın en mucizevî bitkilerinden birisi olan ayva ile cildiniz doğru bir şekilde beslenecektir. Bu konuda ayva çekirdeği ile oluşturacağınız kremler, oldukça şık bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır. Ayva çekirdeğini haşlayarak, bir dolapta 5 gün bekletmeniz halinde, özel bir kreme kavuşacaksınız. Bu kremi kullanarak cildinizin güzel bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Cildinize bu kremi uyguladıktan sonra, kantaron yağı kullanarak cildinizdeki lekelerden ve sivilcilerden kurtulmanız mümkündür. Aynı zamanda kırışıklıklara da iyi gelen ayva çekirdeği kremi sayesinde, pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Ayva çekirdeğinin faydaları

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.