Bacak Kramplarına Bitkisel Çözümler

Bacak Kramplarına Bitkisel Çözümler

Bacak Kramplarına Bitkisel Çözümler

Birçok kişinin başına gelmiştir kramp olayı değil mi bir anda oluyor ve kaslar da gerçekten ağrı oluyor. Kramp arkadaşlar bölgede bulunan kasların istemsiz bir şekilde kasılmasına nedir. Bu rahatsızlığın bir yaşı yoktur her yaşta meydana gelir bazen fazla sürmüyor birkaç saniye , bazen de birkaç dakika sürebiliyor.

Neden ortaya çıkar ? Bacak krampları genel olarak gün boyunca yeterince çalışmayan kaslarınız varsa gece rahatlamasıyla ortaya çıkar. Aynı zaman da Parkinson ve Addison hastalıklarının habercisi olmaktadır. Şu sebeplerden dolayı kramp olayı olmaktadır ; şiddetli bacak ağrısı , kaslardaki hassasiyet , kan dolaşımının zayıflaması , kas yorgunluğu ve aşırı kilo olmaktadır. Bacağınıza kramp girdi bunu azaltmanın yolu kasın gerilme şekli alınmalı ve sıkışan kasa hafif bir şekilde masaj yapılmalıdır bu sayede geçirebilirsiniz.

Yürüyecek bir duruma geldiğiniz zamanda sıcak bir duş alın , sıcak havlu sarın kramp giren yere. Eğer sık sık bacak krampları karşı karşıya geliyorsanız bol bol sıvı tüketmeniz gerekmekte. Bunlar ; su , meyve suyu ve soda olabilir. Yalnız kahve ve alkol gibi içeceklerden uzak durmalısınız. Yiyecek olarak da bol miktarda taze sebze , meyve tercih edin. Meyve olarak ; muz , üzüm , kayısı , hurma , kuru üzüm , portakal , domates , balagiller , greyfurt , patates ve mısır gibi besinleri sık sık tüketin. Eğer kramplarınız devam ediyorsa kesinlikle uzman bir doktora görünün görmezden gelirseniz eğer çok ciddi sorunlara neden olabilir.

bacak kramplarına çözüm

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir