Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir? Evde Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yolları Nelerdir

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir? Evde Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yolları Nelerdir

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir? Evde Doğal Ve Bitkisel Çözüm Yolları Nelerdir

Bademcik iltihaplanması bazı hastalıkların beraberinde gelişebileceği gibi, kendisi bazı hastalıkların oluşmasına da zemin hazırlar. Bademciklerin iltihaplanması ile birlikte boğaz ağrısı, yutkunmada zorluk çekme, halsizlik ve ateş yükselmesi gibi durumlar ortaya çıkar. Bademcik iltihabı da grip gibi sık karşılaşılan bir durum olduğu için insanlar çok fazla ilaç almak istemezler. İlaç almak yerine evde kendi yöntemleri ile bademcik iltihabını geçirmeye çalışırlar. Peki, bademcik iltihabına ne iyi gelir?

  • Bademcik iltihabını geçirmek için kullanılan en etkili bitkisel tedavi yöntemi adaçayıdır. Adaçayı vücutta antibiyotik etkisi yaratır. Adaçayını demleyerek içerisine bir çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı sirke ekleyerek çayını içebileceğiniz gibi gargarasını da yapabilirsiniz. Adaçayının iki hali de iltihaba neden olan zararlı maddelerin öldürülmesini sağlar.
  • Bademcik iltihabının giderilmesi için kullanılan ikinci bir yöntem ise ayva suyundan yapılmış gargaradır. Ayvayı suda bekleterek hazırlayacağınız şurup ile gargara yaparak boğazınızda oluşan iltihapların sökülmesini ve vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kara dut da boğaz ağrılarına ve bademcik iltihaplarına iyi gelen bir meyvedir. Kara dut ile yapacağınız bir şurup iltihaba neden olan zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar.
  • İncir bademcik iltihabının giderilmesi için oldukça fazla tercih edilen bir meyvedir. İnciri bademcik iltihabının giderilmesi için kullanmak isterseniz öncelikle inciri süt ile pişirin. İncirler soğuduktan sonra günde 2 tane yiyin. İncir bademcik iltihabını gidermenin yanı sıra, iltihabın sebep olduğu boğaz ağrılarını da geçirir.
  • Limon suyu da içermiş olduğu besin maddeleri sayesinde iltihap için yaratılan uygun ortamı bozar ve iltihabın vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda vücudun direncini artırır, hastalıklara karşı güçlü bir hale getirir.
  • Menekşe yapraklarından hazırlayacağınız çay da bademciklerde oluşan iltihabın vücuttan atılması için yardımcı olur. Aynı zamanda ağrıların giderilmesini sağlar.
  • Kekik, ıhlamur, kuşburnu, böğürtlen, adaçayı ve ebegümeci karışımından oluşan bir kür de bademcik iltihabının ve boğaz ağrısının giderilmesinde kullanılır. 2 litre kaynamış suyun içerisine birer tutam kekik, ıhlamur, kuşburnu, böğürtlen, adaçayı ve ebegümeci atın. Elde etmiş olduğunuz karışımı 1 saat demlemeye bırakın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı gün içerisinde su yerine tüketmelisiniz.
  • İltihaplanan bademciklerin üzerine tuz sürülmesi de bademcik iltihabına sebep olan bakterilerin ölmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda tuz bu bakterilerin ve iltihabın vücuttan atılmasına da yardımcı olacaktır.
  • Bademcik iltihabının kısa sürede geçmesi için bu dönemde bol C vitamini almaya özen gösterin.

İbrahim Saraçoğlu Bademcik İltihabı Kürü

Bademcik iltihabının tedavisi için evde uygulanan yöntemler arasında İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu adaçayı kürü de çok etkilidir.

Bademcik iltihabının giderilmesi için kullanılan en etkili kür adaçayı kürüdür. Adaçayı kürünü hazırlamak için 1 su bardağı kaynamış suya, 1 poşet adaçayına ve 2 tane ebegümeci yaprağına ihtiyacınız vardır. Kaynamış suyun içine adaçayını ve ebegümeci yapraklarını atın. Karışımın demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Demlenme işleminin ardından suyu süzün. Bademcik iltihabınız hafif ise, adaçayı kürünü gün içerisinde 3 kez gargara olarak kullanın. Eğer bademcil iltihabınız daha ağır ise bu kürü gün içinde 6 ya da 7 kez gargara yaparak uygulayın. Bademcik iltihabının vücudunuzdan tam olarak atılması için bu kürü bir ay boyunca her gün yapmanız gerekmektedir. Bir aylık uygulamanın ardından kür 2 günde bir uygulanmaya başlanır. Aynı zamanda bu süreç içerisinde her gün 1 fincan adaçayı içerseniz kürün etkisini artırmış olursunuz.

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir