Balgam Nasıl Atılır Ve Kolayca Sökülür?

Balgam Nasıl Atılır Ve Kolayca Sökülür?

Balgam Nasıl Atılır Ve Kolayca Sökülür?

Balgamın nasıl atılacağından önce, nasıl oluştuğunun bilinmesi gerekmektedir. Balgam geniz bölgesinde biriken, farklı renklerde görülebilen, mukus da denilebilen bir maddedir. Akciğerlere bağlanan trake borusunda gelişmektedir. Balgamın oluşumu, akciğerlere giden toz ve benzeri maddeleri, yapışkan dokusuyla tutup dışarıya atmaktır. Oluşum nedeni bu yüzden sağlıklı olarak kabul edilmektedir. Balgam, vücudun savunma sistemlerinden biridir denilebilmektedir. Trake borusunda bulunmakta olan iki hücreden biri olan Goblet, balgamın oluşmasını sağlamakta olan hücredir. Goblet hücresinin yanında bulunan tüycüklerin hareketleriyle de balgam dışarıya atılmaktadır. İnsan vücudunda toza karşı çok mükemmel bir sistem bulunmaktadır.

İltihaplı Balgam Tedavi Edilmeli!

Bronşial astım ve Bronşit gibi durumlar, balgamın iltihaplandığı durumlar olmaktadırlar. Kişinin kendi kendini teşhis edebilmesi, mümkün olmayabilmektedir. Bu nedenle de uzun süreli geçmeyen balgamlar ve de takip eden ateş, iştahsızlık hali gibi belirtiler gözlemlendiğinde, hiç vakit kaybetmeden doktora gidilmesi gerekmektedir. Uygun olan tedavi yöntemine doktor karar vermelidir.

Balgamın Hafif Olduğu Durumlarda Ne Yapılmalı?

Balgam nasıl atılır diye herkese soruların sorulmakta olduğu o dönem, önemli bir dönemdir. Balgam sorunu yeni başlamıştır ve de önünün alınması istenmektedir. Bu durumda tıbbi müdahale öncesinde, doğal tedavi yöntemlerinin denenmesi çok sağlıklı bir tercih olacaktır.

  • Zencefil: Bronşların en iyi dostu, Zencefildir. Zencefil özellikle doğal bal ile karıştırılmalı ve de sabah aç karnına, gece de uykudan önce tüketilmelidir. Bu yöntem özellikle, bağımlılık yaratan maddelerin terk edilmesi sonrasında, kesinlikle uygulanması tavsiye edilmekte olan bir yöntemdir. Balla kullanılacak zencefilin, kuru olması gerekmektedir. Kuru ve tane zencefil, ev ortamında rendelenmelidir. Organik bal ile rendelenmiş zencefil karıştırılmalıdır. Zencefil 1 silme çay kaşığı kadar olmalıdır. Bal ise 1 tatlı kaşığı kullanılmalıdır. Yaş zencefil ise kaynatılarak içilmelidir. Kaynatılan zencefilin içine limon ilave edilmelidir.
  • Ihlamur – Karanfil – Çubuk Tarçın – Kuru tane Zencefil Rendesi Karışımı: Bu karışım gün içinde sürekli içilmelidir. Karşıma dileyen bal ilave edebilmektedir. Tüm sayılan bitkiler kaynamış suya atılmalıdır ve en fazla 15 dakika beklemelidir. Sonrasında limon ve de organik bal ile tüketilmelidir.

Balgam Nasıl Atılır

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir