Balgam ve öksürüğe ne iyi gelir? Bitkisel çözüm arayanlara elma çayı ve tarifi

Balgam ve öksürüğe ne iyi gelir? Bitkisel çözüm arayanlara elma çayı ve tarifi

Balgam ve öksürüğe ne iyi gelir? Bitkisel çözüm arayanlara elma çayı ve tarifi

Kış aylarında, oldukça yoğun bir öksürük ve balgamla karşı karşıyaysanız, bu konuda bitkisel yöntemlerle tedavinizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde tedavi olmak için de, elma çayını tüketmeniz gerekmektedir. Elma çayı sayesinde, öksürüğünüz azalacak ve balgamınız tamamen sonlanacaktır. Elma çayını hazır almak yerine, kendinizin de yapması mümkündür. Bu haliyle hem daha doğal hem de daha sağlıklı bir çaya kavuşmanız mümkün olacaktır.

Şiddetli Öksürük İçin Elma Çayı Hazırlama

elma çayı için yapmanız gereken öncelikli iş, ince ince elmayı dilimlemeniz olacaktır. Elmayı kabuklarıyla birlikte bu şekilde haşladıktan sonra, bu suyu süzerek suyu için. Bu sayede, yoğun öksürükten kurtulmanız mümkün olacaktır. Elma çayını belli bir müddet tükettikten sonra, hem antibiyotik almadığınız için vücutta bir yıpranma olmayacak hem de doğal bir beslenmeden kaynaklı olarak vücudunuz kendi dengesini koruyacaktır. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu çayı, dilediğiniz kadar yapabilir ve dilediğiniz miktarda tüketebilirsiniz. Bu haliyle hızlı bir şekilde öksürükten ve rahatsızlıklarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Elma Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır

Hastasyasanız ve öksürürken, balgamdan şikayet ediyorsanız, bu konuda size en yardımcı olacak çay, elma kabuğu çayıdır. Elma kabuklarıyla yapılmış olan bir çayı tüketmeniz halinde, hem göğsünüz yumuşayacak hem de balgamınız ortadan kalkacaktır. Bu nedenle elma kabuğu çayı tüketmeniz oldukça önemlidir. Bunun için öncelikle, elmanın kabuklarını soymanız gerekmektedir. Elma kabuklarını bir suya attıktan sonra, suyun içerisine zencefil ve karanfil atarak, kaynatmanız gerekmektedir. Bir müddet çayın demlenmesinden sonra, çayı tüketmeniz halinde, kısa sürede balgamdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Çoçuklarda Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir

Bebeklerde ve çocuklarda, öksürük ve balgam oldukça önemlidir. 3 günden fazla süren şiddetli öksürük ve balgamlar, hastalık habercisi olduğundan dolayı, bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, çocukların antibiyotik kullanımı da oldukça sorun olduğundan dolayı, bitkisel ve doğal yöntemlerle çocuğunuzun tedavisini sağlamanız gerekmektedir. Çocuklar için balgam ve öksürüğe en iyi gelen birçok bitki bulunmakla birlikte;

  • Çocuklara bu konuda su içirilmesi oldukça önemlidir. Bol su tüketimi çocukların rahatlamasını sağlamaktadır.
  • Kalorifer üzerine bir kap su koymanız gerekmektedir. Kış aylarında havanın kuru olması nedeniyle burun yollarının kurumaması için, nem düzenini korumanız gerekmektedir.
  • Çocuğunuzun bir yaşından büyük olması halinde, ıhlamur tüketmesini sağlayabilirsiniz. Bu haliyle hem su takviyesi hem de balgamı sökmesini sağlayabilirsiniz.
  • Çocuğunuzun yastığını yüksetlmenz, çocuğunuzun rahat bir şekilde uyumasını sağlayacaktır. Çocuğunuzun öksürüğünü kesecek olan bu işlemi uygulamanız da mümkündür.
  • Odanın havalandırılması ve temiz bir havaya sahip olması oldukça önemlidir. Toz ve mikroplardan arındırılmış bir oda, çocuğunuz için oldukça önemlidir.
  • Çocuğunuzun öksürüğünü kesmek için burnunu sürekli temizlemeniz de oldukça önemlidir.

Balgam ve öksürüğe ne iyi gelir

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir