Balığın Yanında Ne Güzel Gider

Balığın Yanında Ne Güzel Gider

Balığın Yanında Ne Güzel Gider

Balık, Türk mutfağında da yer alan bir yemek çeşididir. Balığın birçok çeşidi vardır ve bundan dolayı da balık ile birçok yemek yapılabilir.

Yemekler içerisinde en çok tercih edilen balıklar arasında hamsi balığı yer alır.

Hamsi balığının yemeklerde çok tercih edilmesinin nedeni ise hem fiyat açısından uygun olması hem de lezzet açısından güzel olduğundan dolayıdır. Peki balığın yanında ne güzel gider.

Soğan Piyazı

Soğan piyazı, soğan, sumak ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılır. Soğan piyazı, balığın yanında çok güzel gider ve balığın yanında en çok tercih edilenler arasındadır.

Salata

Salata, sebzeler kullanılarak ve gerekli malzemeler kullanılarak yapılan bir yemek türüdür. Salata birçok yemeğin yanında güzel gider ve tercih edilir.

Salata, balığın yanında bulunması gerekenlerin arasında da yer alır ve balığın yanında güzel gider.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, mercimekten yapılan bir çorba çeşididir. Çok lezzetli olan mercimek çorbası Türk mutfağında da yer almaktadır.

Balığın yanında birçok çorba çeşidi gider fakat mercimek çorbası balığın yanında en çok tercih edilenler arasındadır.

Şerbetli Tatlılar

Şerbetli tatlılar, Türk mutfağında en çok tercih edilen tatlılar arasındadır. Baklava, kadayıf ve künefe gibi çeşitleri bulunan şerbetli tatlılar, balığın yanında güzel giden tatlılar arasındadır.

Patates Püresi

Patates püresi, patatesi püre haline getirilerek yapılan bir yemek çeşididir. Balığın yanında tercih edilenler arasında yer alan ve balığın yanında güzel giden bir yemek çeşididir.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir