Balığın Yanında Ne İyi Gider

Balığın Yanında Ne İyi Gider

Balığın Yanında Ne İyi Gider

Restoranlarda eve nazaran daha çok tercih edilen balık aslında birçok yararı vardır. Akşam sofralarında bulunması ve haftada en az 2 defa tüketilmesi gereken bir besin olan Balığın Yanında Ne İyi Gider merak konusu olmuştur.

Balığı yapmadan önce hazırlanması gereken ve balığın ocaktan iner inmez sıcak iken yenmesi gereken besinler şunlardır.

Humus 

Nohut’un en güzel hallerinden humus balığın en çok sevdiği mezelerden biri olsa gerek restoranlarda yeri hiç eksilmiyor.

Şakşuka

Taze Patlıcan ve tereyağı ile yapılan bu sıcak meze bazı şahıslar tarafından balıktan daha çok sevilmektedir. Tabağı sıyırırcasına bir lezzet bırakan şakşuka balığın yanında tam bir bitirici olmaktadır.

Taze sebze salatası

Taze ve hijyenik yıkanmış sebzelerden hazırlanan çoban salatasının tadını veren en önemli faktör tazelik özelliğidir. Tazelik sebze salatasında büyük önem taşımaktadır.

Sebzelerin yoğun kıvamı ile balığın yağlı ve kılçıklı etli damakta güzel bir tat bırakmaktadır.

Patates salatası

Balık yüksek protein ve omega gibi vitamin kaynaklarına sahiptir. Hem zeka gelişimine hem de diğer vücut fonksiyonlarının gelişiminde önemli rol üstlenmektedir.

Karbonhidrat desteği menüde haşlanmış patateslerin ezilip isteğe bağlı sebzelerin karıştırılmasıyla oluşturulan patates salatası ile sağlanıp güzel bir ikili yakalanılabilir.

Mercimek çorbası

Küçük pul Kırmızı mercimek, bulgur ve pirincin buluşma noktası olan ezogelin çorbası balıktan önce çok güzel bir ara sıcaktır.

Yoğun kıvamı ve baharatı balık öncesi ve balık yanında lezzeti zirveye çıkartacaktır.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir