Balık Izgaranın Yanında Ne Gider

Balık Izgaranın Yanında Ne Gider

Balık Izgaranın Yanında Ne Gider

Balık çok zengin yemeklerden biridir. İster tavada kızartılsın isterse fırına sürülsün her şekilde enfes bir lezzet olan balık ızgara şeklinde yapıldığında da oldukça lezzetli olacaktır.

Izgarada balık yemeğinin yanına çok çeşitli mezeler hazırlayarak daha da hoş bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Ancak yoğurt ve yoğurt içeren mezeler kullanamayacağınız için mezelerinizi ve diğer ek yemeklerinizi farklı türden sebze içerikli seçmenizde yarar ver.

Brokoli 

Balığın belki de yanına en çok yakışan haşlanmış ve sarımsakla terbiye edilmiş brokoli oluyor.

Brokoli haşlamasında zeytin yağ kullanılması hem daha sağlıklı olur hem de daha lezzetli olur. Hazırlanışı son derece basit ve çabuk olduğu için her balık yemeğinin yanında tercih edebilirsiniz.

Közlenmiş Sebze Salata

Közlenmiş sebzeler son derece faydalıdır. Balık ızgaranın yanında da közlenmiş sebzelerden hazırlayacağınız salata çok güzel bir seçim olur.

Közlenmiş salata için domates, biber, patlıcan ve soğanı közde pişirin ve doğrayıp karıştırın. Salata sosu döküp servis yapın.

Marul Salatası

Marul salatası her şeyin yanına yakışır. Ancak balıkla birlikte daha da güzel olur. Ancak bu salatayı yaparken marulların iri kıyılmasına özen gösterin.

Kalamar

Balık ızgaranın yanında hazırlayabileceğiniz zengin bir menü olsa da kalamar mutlaka olması gerekenler arasında yer alıyor. İlk defa yapacaklar için internette yapılış tarifi bulunuyor.

Patates Kızartması

Biraz da patates kızartması ızgara balığın yanında hoş olur. Hem doyurucu olur hem de sofranızı tamamlamış olur.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir