Balık Yanında Ne Meze Gider

Balık Yanında Ne Meze Gider

Balık Yanında Ne Meze Gider

Balık, Türk mutfaklarında en çok yapılan yemekler arasında yer alır. Balık yapılırken birçok çeşit yöntem kullanılır. Kimi balığı yağda kızartarak yer, kimi balığı fırını atıp yer.

Bunların yanında birde balık yemeği yapılırken en çok tercih edilen balık çeşidi hamsi balıktır. Hamsi balığı, ucuz ve lezzetli olduğundan birçok yemekte kullanılır.

Birde hamsi balığının Karadeniz yöresinde yapılan hamsi pilavı, hamsi buğulama ve hamsi dolması gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

Soğan Piyazı 

Soğan piyazı, yemeklerin yanında tercih edilen mezeler arasında yer alır. Çok kolay yapımı ve lezzeti olan soğan piyazı, balığın yanında gidebilecek en güzel mezeler arasında yer alır.

Acılı Ezme

Acılı ezme, çok lezzet bir mezedir. Özellikle kebap ve balığın yanında yer alacak mezeler arasında vazgeçilmezdir.

İçerisinde birçok malzeme bulunan acılı ezme, gerçekten balığın yanında gidebilecek mezeler arasında yer alır.

Şakşuka

Şakşuka, patlıcan ile yapılan bir meze çeşididir. Enfes bir tadı olan şakşuka, mezeler arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Balığın yanında yer alabilecek meze çeşitlerinden biridir.

Humus

Humus, nohut, zeytinyağı, limon suyu, tahin ve baharat ile yapılan bir mezedir. Çok güzel bir tadı olan humus, balığın yanında gidebilecek mezelerden biridir.

Zeytinyağlı Fava

Zeytinyağlı fava, bakla ile yapılan bir meze çeşididir. Birçok yemek ile yendiğinde çok güzel bir lezzet veren zeytinyağlı fava, balık ile muhteşem bir ikili olur.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir