Banyo fayans kirleri için doğal çözüm

Banyo fayans kirleri için doğal çözüm

Banyo fayans kirleri için doğal çözüm

Banyo fayanslarının temizliği oldukça zahmetli bir iştir. Ev hanımları temizlemek için saatlerce çaba sarf etmektedirler. Bununla kalmayıp birde kimyasal bir takım zararlı deterjanlar kullanabilmektedir.

Kullanılan kimyasal deterjanlar aynı zamanda nefes aldığımız için akciğerimize nüfus edebilmektedir.

Ev işleri ile ilgilenen kadınlar banyo fayans kirlerini temizlemekte zorlanmaktadırlar.

Bunun için markaların satmış olduğu kimyasal ürünleri tercih ediyorlar. Artık evinizde kendiniz doğal deterjan yapabileceksiniz. Üstelik tamamen zararsız!

Malzemeleri:

Bir tatlı kaşığı sıvı bulaşık sabunu

1/2 su bardağı karbonat tozu

1/4 su bardağı oksijenli su

Nasıl yapılır?

İlk öncelikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri karıştırın. Yani sıvı bulaşık sabununu, karbonatı ve oksijenli suyu birbirine karıştırıyoruz.

Karbonat tozunun en etkili yanı inatçı lekeleri ve fayanstaki derzlerde biriken kalıntıları temizlemesidir. Oksijenli su ise fayansların beyaz olmasını sağlamaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz karışımdan tam anlamıyla yararlanmak için fayansların üzerine sıkmalıyız. Beş dakika kadar beklemeliyiz.  Dilerseniz yumuşak bir süngere bu karışımı dökerek, fayansları kuvvetli bir şekilde silmeyi deneyebilirsiniz.

5 dakika sonrasında fayanslarınızı normal su ile temizleyiniz. Ne kadar temiz ve dikkat çekici olduğunu fark edeceksiniz. Uygulamayı iki kere yapmanızı tavsiye ederiz. Daha etkili olacaktır.

fayans

 

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.