Baş Ağrısına İyi Gelen Tedaviler Nelerdir

Baş Ağrısına İyi Gelen Tedaviler Nelerdir

Baş Ağrısına İyi Gelen Tedaviler Nelerdir

Baş ağrısına neden olan birçok etken vardır bunları sıralayalım isterseniz. Bunlar ; göz yorgunluğu , adet düzensizliği , bitkinlik , sinüs sorunlar , ateş ve burun takınması olmaktadır. Burada en önemlisi başınız ne zamandan beri ağrıyor 2 günden fazla sürüyorsa , şiddetli oluyorsa o zaman şu durumlar ortaya çıkar. Kusma , boyun tutulması , konuşma güçlüğü ve isilik olmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya geldiğiniz zaman hemen vakit kaybetmeden uzman birisinden yardım almalısınız. Fakat sizde bu tarz baş ağrısı belirtileri olmuyorsa bitkisel olan tedavilerle mesela ağrı kesici ilaçlarla başınızın ağrısını geçirebilirsiniz.

Baş Ağrıların Çözen Tedavi Yöntemleri

Şimdiki sayacağımız bitkilerden faydalanabilirsiniz bunlar ; kestere , kantaron , biberiye , lavanta , ıhlamur ve güvercin otu. Saydığımız bu bitkilerden istediğinizi seçip dem yapıp içebilirsiniz. Tabi tadını bilmediğiniz bitkileri içmezseniz sizin açınızdan daha iyi olabilir sizlere önereceğim en ideal bitki ıhlamurdur herkes tadını bilir onu seçebilirsiniz. Nasıl hazırlanır ? Bir fincan başına 2 tatlı kaşığı kuru bitki eklemelisiniz. Hazırlamış olduğunuz çayı arkadaşlar günde 3 fincan olarak içebilirsiniz ama arka arkaya değil tabi aralıklarla.

Unutmayın

Sürekli olarak yoğun bir şekilde hafta içi baş ağrılarınız tekrarlanıyorsa ama herhangi bir belirtisi yoksa o zaman baş ağrınız günlük stresten veya aşırı çalışmaktan olabilir. Her baş ağrısını kötüye almayın. Bu tarz baş ağrınız varsa kurtulmanın en kolay yolu psikolojik olarak rahatlamalıyız gerektiğinden olduğu kadar stresten uzak durmalı ve kafaya fazla takmamalıyız.

baş ağrısına ne iyi gelir ilaçsız

baş ağrısına neler iyi gelir

baş ağrısına ne iyi gelir

baş ağrısına ne iyi gelir feridun kunak

baş ağrısına ne iyi gelir evde

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir