Baş Belası Diş Ağrılarının Nedenleri Ve Oluşumu

Baş Belası Diş Ağrılarının Nedenleri Ve Oluşumu

Baş Belası Diş Ağrılarının Nedenleri Ve Oluşumu

İnsanlar zaman içerisinde çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sağlık sorunlarının en çok olanı şüphesiz diş problemleridir. Bu problemlerin oluşmasında şüphesiz ön ayak olan bazı etmekler vardır.

Diş Ağrılarının Aşamaları Nelerdir?

Genelde diş ağrısı üç ana başlık altında düzenlenmektedir. Yemek yeme sırasında veya sonrasında oluşan ağrılar, dinmeyen diş ağrıları ve Yaralanmalar olmak üzere üç ana başlık altında düzenlenmektedir. Yemek yeme sırasında veya sonrasında ağrının oluşmasını en önemli nedeni diş üzerinde olan çürüklerdir. Bu çürük boşluğuna yemek yeme sırasında artıkların girmesi nedeniyle insanın dişlerinde ağrı meydana gelmektedir. Bu ağrı çoğu zaman keskin olabilmektedir.

Genellikle geceleri karşılaşılan dinmeyen diş ağrılarında dişteki çürüğün uzun bir süredir diş yüzeyinde olmasından dolayı sinirlerde ölü doku, diş içeriğinin enfekte olması, diş çevresi ve yüzde bulunan şişlikler insanda ağrı meydana getirmektedir.

Dişlerde Çürük Oluşumu

İnsanlar gündelik hayatlarında diş bakımlarını aksatmakta ve bol şekerli gıdalar tüketmektedir. Böyle bir durumda dişler zarar görmekte ve zaman içerisinde çürüme yolu ile insanlara ağrı vermektedir. Dişlerin genel temizlik ve bakımlarının yapılmaması, asitli içeceklerin yoğun olarak kullanılması, diş muayenesinin aksatılması gibi nedenlerden dolayı dişler çürümekte ve diş kayıtlarına neden olmaktadır.

Diş Ağrısının Hissedilmesi

Genelde insanlar geceleri sızlama, yemek yerken ağrı ve sıcak soğuk gıda tüketimi sırasında çeşitli şikayetlerde bulunmaktadır. Bu şikayetlerin esas kaynakları ise şunlardır.

dis-agrilarinin-nedenleri

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.