Basen Ve Bacak Nasıl Zayıflar Eritilir Ve İnceltilir? Eritmek İçin Hangi Hareketleri Egzersizleri Yapmalıyım?

Basen Ve Bacak Nasıl Zayıflar Eritilir Ve İnceltilir? Eritmek İçin Hangi Hareketleri Egzersizleri Yapmalıyım?

Basen Ve Bacak Nasıl Zayıflar Eritilir Ve İnceltilir? Eritmek İçin Hangi Hareketleri Egzersizleri Yapmalıyım?

Özellikle bizim gibi, yüzyıllardır hamur işinin, türlü çeşit şerbetli tatlıların ve diğer pek çok ağır yemeğin sofralarımızdan eksik edilmediği ve yiyecek ikramının, misafirperverliğin en önemli ayağı olarak kabul gördüğü bir toplumun kadınları olarak en büyük problemlerimizden biridir basen ve bacaklarımız. Asla yeterince ince olamazlar sanki. Uygulamaya çalıştığımız her çeşit diyet her şeyden önce onlara yöneliktir.

Peki gerçekten basen ve bacak eritmek için ne yapmalı? Şimdi sırasıyla inceleyelim.

Bacak Eritme Hareketleri

En etkili bacak inceltme hareketleri pilates, yürüyüş, merdiven çıkmak, bisiklet sürmek, squat gibi sporları uygularken yaptığımız hareketlerdir. Bacağınız havadayken adım atma hareketi, bacağı yandan kaldırma hareketi gibi hareketler üst ve alt bacaklarınızın incelmesi için birebirdir. Aslında hemen her çeşit bacak hareketi bacağınızı inceltmeye yardımcı olacaktır. Yeter ki bu hareketleri düzenli olarak yapın.

Elbette sadece egzersiz yapmak yetmez. Bacak eritme hareketlerini mutlaka bir beslenme diyetiyle de desteklemelisiniz ki emekleriniz boşa gitmesin. Eğer egzersiz yaptıktan sonra karnınızın çok acıktığını hissedip buzdolabına yumulursanız o zaman kırk fırın bacak eritme egzersizi de yapsanız fayda etmeniz. Bu ikisini zincirin ayrılmaz halkaları olarak düşünün; egzersiz ve diyet hep bir arada uygulanmalı.

Basen Eritme Hareketleri

Spor salonlarına taşınmanıza gerek kalmadan evde uygulayabileceğiniz çok sayıda basen eritme hareketi vardır. Yana tekme, geriye tekme, köprü kurma egzersizleri bunların arasında en önemlileridir. Bu üç hareketi düzenli olarak yaptığınızda basenlerinizin incelmesine kesinlikle yardımcı olacaktır.

Söylemeye gerek yok, bu egzersizler de asla diyetsiz olmaz. Düzenli, sağlıklı, hafif beslenme alışkanlığı ile düzenli spor. Bu ikisini bir arada yürütebildiğiniz taktirde vücudunuzu istediğiniz forma sokabilmeniz mümkün.

Basen Eritmek İçin Bitkisel Çözüm

Bir takım gıdalar basen eritme çabanızda size destek olabilir. Hem sizi tok tutması hem de metabolizmanızı hızlandırması bakımından faydalı olacak bitki listesi şu şekildedir:

Yoğurt: Yağ yakmanızı hızlandırıcı etkisi vardır.

Yeşil çay: Metabolizmanızı hızlandırır.

Yeşil elma: Metabolizma hızını artırır.

Greyfurt: Özellikle öğünlerden önce yarım greyfurt tüketmenin kilo vermede çok ciddi oranlarda yardımcı olduğunu gösteren güvenilir araştırmalar mevcut.

Sirke: Sirkeyi salatalarınıza katarak tüketebilirsiniz. Diyetinize destek sağlayacaktır.

Tabi sadece bu besinleri yiyerek de basen yağlarınızdan kurtulmanız olası değildir. İlla ki yanında düzenli sporu da beraber götürmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız.

Basen eritme programına girdikten sonra bir de yememeniz gerekenler vardır. Yasak listesi de şöyledir:

 • Şeker ve şekerli gıdalar
 • Kola
 • Çikolata
 • Cips
 • Kızartma
 • Beyaz un
 • Aşırı uyku ve hareketsizlik
 • Tereyağı
 • Kaymak
 • Yağlı et ve süt ürünleri
 • Doğum kontrol hapları

Son olarak bir basen eritme çayı tarifi paylaşmak istiyoruz.

Bir miktar suyu demliğe alıp ocağa koyarak altını yakın. Su ısınsın fakat kaynamasın. Birer tutam funda yaprağı, sinameki, kuşburnu, papatya ve rezeneyi suyun içine bırakarak demlenmesini sağlayın. Çayı süzerek her sabah aç karnına 1 bardak tüketin. Kürü en fazla iki hafta süreyle uygulayabilirsiniz.

Unutmayın; istikrarlı ve disiplinli bir programa girerseniz bacak ve basen yağlarınızdan kurtulmak işten bile değildir.

Basen Ve Bacak Nasıl Zayıflar Eritilir Ve İnceltilir

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.