Bayramlık Pasta Tarifi

Bayramlık Pasta Tarifi

Bayramlık Pasta Tarifi

Hemen bütün insanların çocuklukları ile ilgili en güzel hatıraları hep bayram günleriyle alakalıdır. Bayramlar insani hayatin birçok sıkıntısına rağmen yine de güldürebilen nadir günlerdendir. Ve her evde bayramdan hemen önce yapılmaya başlayan hazırlıkların bir aşaması da bayram tatlılarıdır. Netice de eve bir sürü misafir gelecektir. Ve bu misafirlere ikram edilmek üzere tatlılar hazır olmalıdır.

Bu sene bayram tatlınızın yanın da bir de bayramlık pasta yapabilirsiniz. Üstelik bayramlık pasta tarifleri evinizde ki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz ve beraberinde yiyenlerin oldukça mutlu olacakları tariflerdir. Misafirlerinize sunacağı pastalarınız sizin bayram için yaptığınız tüm hazırlıklara değecek övgüler alacaktır.

Bayram İçin Ferahlatan Çilekli Muzlu Pasta Tarifi

  • 1 paket hazır pasta keki

Krema için Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 2 yemek kaşığı un
  • 3 su bardağı süt
  • 1 pk. vanilya
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 1 yumurta sarısı

Süs için

  • Çilek ve muz ya da mevsim meyveleri
  • 1 paket krem şanti ve hazırlamak için süt

Bayram için Çilekli Muzlu Pasta Yapılışı

Pasta kreması için vanilya ve tereyağı hariç tüm malzemeler tencereye koyulur ve karıştırılır. Orta ateşte pişirilir. Sürekli karıştırarak gerekecektir. Krema olmaya başlarken vanilya ve tereyağı eklenir. Bütünleşme sağlandıktan sonra ocak kapatılıp krema soğumaya bırakılır. Soğurken ara ara karıştırmak gerekir.

Hazır keki servis tabağına alarak kremanın bir kısmı ilk katmana yayılmalıdır. Üzerine muz dilimleri serin ve diğer kek katmanını yerleştirin. Onun üzerine de kremayı yayın ve yan kısımları unutmayın. Krem şanti ile sütü karıştırıp hazırladıktan sonra kekin üzerine onu da yayın ve muz dilimleri ve çilek dilimleri ile süsleyin.

Bayram İçin Pastalar

Bayram için hazırlayacağınız pastalarınız da mevsim meyvelerini kullanabilirsiniz. Böylelikle yapacağınız pastalarınızın malzeme seçimlerinde hemen hiç yorulmazsınız. Misafirlerinize mükemmel gözüken meyveli bir pasta sunmanız onları da oldukça rahatlatacaktır. Bütün gün şerbetli tatlılarla yüzleşmiş olduktan sonra siz onlara oldukça güzel bir alternatif sunmuş olacaksınız. Bu alternatif ise misafirlerinizin sizin evinizden oldukça keyifli bir şekilde ayrılmalarına neden olacaktır. Ayrıca meyve dışında pasta için çok daha farklı seçenekler de tercih edebilirsiniz. Günlük hayatınızda yaptığınız klasik pastalarınıza birkaç ufak değişiklikle de bayram için mükemmel pastalar yapabilirsiniz.

Bayram için şerbetli tatlı yapmaktan vazgeçip sadece pasta da yapabilirsiniz. Bu bile bu bayramı misafirleriniz açısından sizin çok rahat geçirmenize neden olabilir. Cay ya da meyve suyu ile ikram edeceğiniz pastanız inanın çok fazla beğenilecektir. Önemli olan sizin yaptığınız pastanız da farkınızı ortaya koymanızdır.

 

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir