Bel Bölgesi Nasıl İncelir Ve Zayıflar? Erkek Ve Bayanlar İçin Bel İnceltme Yöntemleri

Bel Bölgesi Nasıl İncelir Ve Zayıflar? Erkek Ve Bayanlar İçin Bel İnceltme Yöntemleri

Bel Bölgesi Nasıl İncelir Ve Zayıflar? Erkek Ve Bayanlar İçin Bel İnceltme Yöntemleri

Kadınların hemen hepsi estetik olarak, görünüm bozukluğu oluşması sebebi ile bel çevresinde oluşan kalınlıktan rahatsız olurlar. Sadece estetik olarak değil sağlık açısından da bel çevresinin kalınlığı çok önemlidir. Çünkü bel çevresinde yağlanmanın artması, birçok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Bel çevresinde oluşan kalınlığın sebebi birden çok olduğu için bu sorunun giderilmesi amacı ile ilk önce sıkıntının neden olduğunun bilinmesi gerekir.

Bel Bölgesinde Ki Kalınlığın Nedenleri

  • Bel çevresinde ki yağlanmanın sebeplerinden bir tanesi sağlık problemleri olabilir. Bunlar, insülin direnci hastalığı, hipotiroidi, böbrek üstü hormonlarının fazla çalışması gibi nedenler olabilir.
  • Diğer sebeplerden birisi de dengesiz beslenme olabilir.
  • Menopoz dönemine bağlı yağlanma söz konusu olabilir.
  • Az hareket etme ve buna bağlı olarak az enerji tüketimi oluşmasıdır.
  • Alkolün fazla alınması…
  • Stresin sürekli devamlılığı olan kronik stres durumları bel çevresinin yağlanmasına sebeptir.

Bel çevresinde Oluşan yağlanmanın Nedenlerine Bağlı Çözümleri

Bel bölgesi nasıl incelir? Bel bölgesinde oluşan yağlanmaların nedenleri hormon bozuklukları ile ilgili ise bunun tespitinden sonra tedaviye gidilmesi çözüm için önemli bir basamak sayılacaktır. İnsülin direnci hastalığı gibi bir sebep söz konusu ise bununla ilgili tedavi başlanılmalıdır. Fakat konu, fazla kilo ile ilgili sıkıntılardan kaynaklanıyor ise diyetisyen eşliğinde kilo kontrolüne gidilmelidir. Yine aynı şekilde yağlanma sebebi bir hastalık sonucunda meydana geldi ise o hastalıkla ilgili tedavi yapılması, bel bölgesinin de incelmesini sağlayacaktır.

İnsülin direnci, bel bölgesinin yağlanmasında rol oynayan en önemli etkenlerdendir. Bu riski taşıyan kişilerde, şekerin kandan hücrelere taşınamaması nedeni ile sürekli bir açlık hissinin oluşması, insanların aralıksız yemek yiyerek kilo almasına neden olmaktadır.

Doğru Ve Dengeli Beslenme, yağ, karbonhidrat, protein gibi besinlerin gerektiği kadar alınmasıdır. Özellikle yağlı ve karbonhidratlı besinlerde tüketim sırasında kontrol şarttır.

Doğru ve dengeli beslenme sırasında; akşamları meyve yer yemez uyumak, akşam saatlerinden itibaren yemek yemeye devam etmek, ana öğünleri yememek, ara öğünler yapmamak, karbonhidrat ve yağ grubu yiyeceklerin hepsini bir anda tüketmek, kuru yemiş, kuru meyve gibi gıdaları, light gıdaları gerektiğinden fazla yemek, yapılan yanlışlardandır.

Alkol alımı vücutta, özellikle bel bölgesinde enerji yakımını durdurup, daha fazla yağlanmaya sebep olacağından muhakkak ki aşırı miktarda alkol alımından uzak durulmalıdır.

Kronik stres olarak düşünülen geçmeyen stres durumlarında, kişi farkında olmadan sürekli yeme ihtiyacı duyar. Sürekli bir mide kıyılması yaşar. Ve stres atabilmek adına her an yeme ve atıştırma ihtiyacı hisseder. Bu tür sorunlar yaşayan kişilerin, bir psikoloğa gözükmesi ve psikolojik anlamada rahatlaması sağlanarak yeme ve kilo alma sorununun önüne geçilebilir.

Bel Bölgesinin İncelmesi İçin Yapılması Gereken Egzersizler

Bel bölgesini inceltmek esas amaç olsa da bura da bilinmesi gereken gerçek enerjinin alındığı gibi yakılmasını da sağlayabilmek olmalıdır. Bu enerji yakımı hesabı, yürümekle hesap edilerek başlanabilir. Sağlıklı bir insanın bir günde 8000-10000 adım atmasının gerekliliği düşünüldüğünde, kilolu bir insanın bu biriken yağların atılması açısından çok daha fazla enerji tüketmesi gerekmektedir. En güzeli diyet yaparak yağ yakımına dikkat edilmesi olsa da daha hızlı ve sağlıklı kilo kontrolü ve yağ yakımı için egzersiz şarttır. Bunun için vücutta biriken yağların bölgelerine göre hareket tercihi yapılabilir. Fakat kalp, hipertansiyon gibi hastalığı olan kişilerin bu egzersizleri doktor kontrolünde yapması daha sağlıklı olur. Bazı egzersizlerin yapılması sonucunda kilo alımı gerçekleşebildiği için diyet ve egzersiz uygulamalarının bir arada götürülmesi, daha iyi ve güzel sonuçların alınmasına neden olacaktır.

Bel Bölgesi Nasıl İncelir Ve Zayıflar

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.