Beril İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor mu?

Beril İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor mu?

Beril İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor mu?

Beril kız çocuklarına verilen bir isimdir. Türkiye’ de yaklaşık 18.684 tane Beril isimli birey olduğu bilinmektedir. En çok tercih edilen 690. İsimdir. Kökeni Farsça’ dır. Hz. Muhammed döneminde parmak ile gösterilecek kadar iffet sahibi bir kadın anlamına gelen Beril isminin anlamı günümüzde arınmış, aklanmış, durulmuş demektir. Bu isim Kur’ an – ı Kerim’ de geçmemektedir. Beril adının kökeni ise Fransızca’ da geçen zümrüt madenini oluşturan berilyum elementi olduğu söylense de aklanmış manasına gelen berat kelimesi kökenli olduğu da söylenmektedir.

Beril İsminin Bazı Karakteristik Özellikleri

Beril adına sahip bireyler genellikle kötü enerji ve düşünceyi pozitife doğru çevirmeyi başarırlar. Karakterler özellikleri içerisinde genellikle naziklik, sakinlik, içine kapanıklık olduğu gözlenmiştir. Eleştiri yapabilirler ancak pek fazla eleştirilmeyi sevmezler. Yaratıcı fikir sahibidirler. Üzüldüklerini çevrelerine belli etmeyi sevmezler. Zaman zaman detaycı olabilirler. İşlerinde sakin ve anlayışlı bir düzene sahiptirler. Güvenilir oldukları gibi karşılarındaki insandan da mutlaka bu özelliği göstermesini beklerler. Kendi düşünce yapısına ters insanlarla pek ortak paydada buluşamazlar. Çünkü kendi düşündükleri herkesin düşüncesinden önce gelmektedir. Ancak ukala değildirler, iç analiz yapmakta iyidirler.

Duygusal bir düşünce yapıları vardır; fakat mantık ve akıl doğrultusunda ilerledikleri zaman istedikleri başarıyı elde ederler. Bu yüzden bazı zamanlar kafa karışıklığı yaşarlar. Önemli olan her zaman olduğu gibi kendilerini dinleyip ona göre hareket etmeleridir.

Beril İsminin Anlamı Nedir

17 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. 4 sene önce

    Adım Beril , kökeni Farsça yada Fransızca değil , Latince, İslamiyetle yada iffetlede alakası yok , her şeyi İslamiyete bağlamayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir