Beyaz Eşyalardaki Çizikler İnatçı İzler Nasıl Geçer Ve Yok Olur ?

Beyaz Eşyalardaki Çizikler İnatçı İzler Nasıl Geçer Ve Yok Olur ?

Beyaz Eşyalardaki Çizikler İnatçı İzler Nasıl Geçer Ve Yok Olur ?

Beyaz eşyalar bizim her şeyimizdir ve gözümüzün nuru olur. Fakat taşınırken veya tamire gönderdiğimiz zaman eşyamız genel olarak çizim olarak bize gelir değil mi. Ama merak etmeyin canınız sıkılabilir fakat kurtulmanız çok kolaydır. Metaller biliyorsunuz sert cisimlerle çizilebilir veya zamanla çarpma , sürtünme gibi durumlarda da çizikler meydana gelebiliyor. Birçok kişi hoş görüntü olmadığı için eşyasını atar ve yenisini almak ister. Aslında eşyanızı atmanıza yeni bir eşya almanıza gerek yok. Çünkü yapacağınız birkaç yöntem ile çiziklerden kurtulabilirsiniz.

İlk önerimiz otomobil çiziklerini kapatmak için kalemler bulunmaktadır bunları büyük marketlerde rahatlıkla bulup satın alabilirsiniz. Araba çizikleri için bu kalemler günümüzde çok tercih ediliyor. Sizde bunlardan bir tanesini alarak beyaz eşyanızın neresi çizik ise oranın üstünden geçerek çiziği önleyebilirsiniz.

Diğer yöntemimiz ise şöyle; diş macununuzu çizik olan yere sürün ve kurumaya bırakın. Diş macunu donduğu için çizik adeta yok olmuş olacaktır.

Beyaz eşyaların çoğu açık renkte oluyor ve bu yüzden çizik çok belli oluyor. Bunun için de terciğiniz siyah parlak eşyalar olabilir. Bu eşyanızda çizik olursa görünmez. Mutfak eşyalarımızı bizler çok severiz çizik olduğu zaman dediğimiz kalemi tercih ederiz. Evet çizim olursa bu kalemleri tercih edin. Ama sizler hiç çizik olmasın diyorsanız yüzeyi sert olan parçalardan kesinlikle uzak tutun. Tamire verdiğiniz zaman da veya taşınırken adamlara söyleyin dikkatli olsunlar. Eğer sizler söylerseniz emin olun onlar çok dikkat edeceklerdir ve herhangi bir çizik olmayacaktır.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir