Beyaz Saçlar için Zeytinyağı Gereken Çözüm mü?

Beyaz Saçlar için Zeytinyağı Gereken Çözüm mü?

Beyaz Saçlar için Zeytinyağı Gereken Çözüm mü?

Saçların beyazlaması oldukça doğal bir durumdur. İlerleyen yaşlarda veya genetik bir özellik olarak beyaz saçlar karşımıza çıkmaktadır. Beyaz saça engel olmak pek de mümkün olan bir durum değildir. Ancak beyazlatmayı yavaşlatmam mümkündür. Bu yöntemler arasında yağ ve masaj iyi bir alternatif olacaktır. Tabii bu yağların en başında da zeytinyağı gelmektedir. Peki, beyaz saçlar için zeytinyağı gereken çözüm mü? Şimdi detaylarıyla paylaşacağız. Uzun zamandır merak edilen konular arasında yer almaktadır. Zeytinyağı bu konuda gerçekten işe yarıyor mu yoksa sadece efsanelerden mi ibaret şimdi anlayacağız.

Beyaz Saç Engellemek

Öncelikle zeytinyağı ile saça ve saç derisine yapılan masaj, beyaz saçlarını ciddi anlamda engellemektedir. Hatta sadece saçta ki beyazları azaltmakla kalmayıp, saç renginizi de korumaktadır. Zeytinyağı bilindiği üzere saç için oldukça besleyici, güçlendirici ve parlaklık vericidir. Ancak tabii herkes zeytinyağına bu kadar şans vermeyebilir. Çünkü kanıtlayıcı bir özelliği bulunmamaktadır.

Beyaz Saç Oluşumu ve Zeytinyağı

Saçlar sadece yaşımızdan dolayı değil, birçok etnik özellikten dolayı beyazlar. Bunlar arasında saç beyazlamayı etkileyen özellikler şu şekildedir;

  • Kepek Nedeniyle Beyaz Saç,
  • Yetersiz D Vitamini,
  • Saç Folikülleri,
  • Kimyasal Etkenler,
  • Yaşlılık,

Gibi etkenlerden dolayı saçlarımız beyazlar. Şimdi zeytinyağının etkilerine göz atalım.

Kepek Nedeniyle Beyaz Saç

Zeytinyağı bu nokta da oldukça etkilidir. Kuru ve hasarlı saç derilerini ciddi anlamda beslenme sağlamaktadır.

Yetersiz D Vitamini

Güneş, en iyi D Vitamini kaynağıdır. Saç için mükemmel bir güç ve renk kazandırır. Ancak doğrudan güneş ışınına maruz kalmak da saç beyazlaşmasını kolaylaştırır. Bunun için zeytinyağı ile desteklemeniz saçların hasarını ortadan kaldıracaktır.

Kimyasal Etkenler

Saçlarınızı sürekli şekillendiriyorsanız bu büyük hasarı meydana getirir. Çünkü saça fazla ısı değdirmek ve kimyasal ürünler sürmek saçların oldukça yıpranmasına sebep olacaktır. Bu yüzden saç köklerinize belli aralıklarla zeytinyağı sürerseniz, beyazlaşmasını da geciktirmiş olursunuz.

Yaşlılık

Zeytinyağı bu konuda hem beyaz saçı hem de yaşlılığı engellemektedir. Tabii sonsuza dek durmasa da maksimum gecikmeyi sağlamaktadır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir