Bezelyeli Pilavın Yanına Ne Gider

Bezelyeli Pilavın Yanına Ne Gider

Bezelyeli Pilavın Yanına Ne Gider

Türk mutfağının en çok sevilen ve tercih edilen yemeklerinden biri olan pilav birçok farklı malzeme ile harmanlanıp birbirinden değişik ve farklı lezzetler yaratılabilir.

Bunlardan bir tanesi de yapımı kolay ve pratik olan bezelyeli pilavdır.

Yanında alternatif lezzetler eşliğinde çok güzel bir menü haline gelebilecek bezelyeli pilav ile kendimize ve misafirlerimize harika sofralar hazırlamak mümkün.

İslim Kebabı

Ana yemek olarak hazırlanıp sunulabilecek islim kebabı içerisinde patlıcan ve et ile bezelyeli pilavın yanına en çok giden yemeklerin başında yer alır.

Tas Kebabı

Düğünlerden, özel günlere ve davetlere kadar her yerde hazırlanan ve çok tüketilen yemeklerimizden bir tanesi de Tas kebabıdır.

Bezelyeli pilav ve cacık ile beraber servis yapılması tavsiye edilir.

Karnıyarık

Belli başlı patlıcan yemeklerimizden biri olan karnıyarık kıyma, domates ve biber ile hazırlanıp bezelyeli pilavına en çok yakışan lezzetlerin arasında yer alır.

Mevsim Salatası

İsteğe göre soğan, salatalık, havuç, mor lahana veya göbek marul ile hazırlanıp sunulan mevsim salatası hem besin değerinin yüksekliği hem de lezzeti ile bezelyeli pilavın yanında mükemmel bir tat haline gelecektir.

Çorba

Zevkimize göre ister yoğurt çorbası, ister domates yada Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Ezogelin çorbası bezelyeli pilava eşlik eden ve sofralarımızda yer vereceğimiz lezzetlerin başında yer alır.

Özellikle soğuk kış günlerinde bütün ailenin severek yiyebileceği çorbalar vazgeçilmezimizdir ve yapımı da çok kolay ve pratiktir.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir