Biber Dolması Yanına Ne Yapılır

Biber Dolması Yanına Ne Yapılır

Biber Dolması Yanına Ne Yapılır

Biber dolması hanımların hem günlerde hem akşam yemeklerinde çok tercih ettiği hazırlanması biraz zahmetli olan bir yemektir.

Biber dolması dolmalık biberin tatlı olan türünden yapılıyorsa tadından yenmez denilebilir. İçinde isteğe bağlı et kullanılabilir.

Pirinç ile doldurulan biberler pişirildikten sonra yanına yapılacak yiyecekler ile bir güzel tüketilir.

Ama yanına ne yapacağını bilemeyen kullanıcılar hala biber dolması yanına ne yapılır sorusunun cevabını araştırıyor.

Yoğurt Çorbası

Yoğurttan yapılan enfes çorba. Biber dolması ile birleşince enfes bir tada bürünüyor. Sofrada müthiş bir ikili oluşturuyor.

Cacık

Doğranmış salatalıkların yıkanması esnasında tazelik anlaşılabilir. Sert ve taze salatalıklardan daha güzel cacık yapılmaktadır. Biberli dolma yanında cacık ise su gibi gidiyor denilebilir.

Salata

Taze sebze ve yeşil roka tarzı otların doğranması ile oluşan alışılmamış bir salata yapılabilir. Çok türlü bu salata biber dolması ile bir bütünlük sağlayacaktır.

Biber dolmasının içindeki pirinçler tüketen kişiyi şişirirse devreye bir mola tarzında salata girebilir.

Milföy Böreği

Karbonhidrat yönünden çok zengin olan Milföy böreği içinde bulunan kıyma ile beraber biberli dolmanın tamamlayıcısı ve doyurucu bir besini oluyor.

Sofrada göze batmayacak bu besinler dillere destan bir ikili oluyor.

Patates Salatası

Haşlanmış top patateslerin doğranması ve bazı küçük dokunuşların eklenmesi ile patates salatası hazırlanılabilir. Soğanın kullanılması kişinin isteğine bağlıdır.

Sumak gibi baharatlar ve nar ekşisi patates salatasının olmazsa olmazıdır. Doyuruculuğu artıran patates salatası biber dolmasının yanına rahat bir şekilde yapılabilir.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir