Biftek Yanında Ne Gider

Biftek Yanında Ne Gider

Biftek Yanında Ne Gider

En sevilen ve en lezzetli et çeşitlerinden biri olan biftek soframızın vazgeçilmezleri arasındadır.

Gerek şık bir akşam yemeği daveti düzenlendiğinde gerekse ailemizle yediğimiz güzel bir yemeğin başkahramanı olabilen biftek özellikle alternatif lezzetler ile zenginleştirildiği zaman sofraların olmazsa olmazlarından biri haline dönüşüyor.

Sebzeli Garnitür

Bifteğin yanına en çok yakışan yiyeceklerden biri sebzeli garnitürlerdir. Patlıcan, havuç, kırmızıbiber, sarı biber ve soğan ile harmanlayacağımız bu lezzetli yemek sağlık açısından da oldukça zengindir.

Pilav

Türk kültürünün en önemli lezzetlerinden biri pilavlardır. Hem yapımı kolay hem de oldukça lezzetli olan pilavlar ister bulgurdan ister pirinçten yapılsın et ile çok iyi uyum sağlayan yiyeceklerin başında yer alır.

Patates Püresi

Büyüklerin olduğu kadar çocuklarında çok sevdiği patates püresi tereyağı ile pişirildiği zaman tadına doyum olmayacak güzellikte bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor.

Tereyağlı Sarımsaklı Fırında Mısır

Bütün et yemeklerinin yanında olduğu gibi bifteğin yanında da servis edilebilen son derece lezzetli yemeklerden bir tanesi de fırında pişirilen tereyağlı ve sarımsaklı mısırıdır.

Mısır koçanlarını ikiye ayırarak, tereyağı ve sarımsak ile harmanlayıp fırında pişirilerek servis edilen oldukça güzel ve tercih edilen bir lezzettir.

Domates Solu Makarna 

Hem doyurucu özelliği hem de sağlıklı olması yönüyle sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan domates soslu makarna bifteğin yanında sunum yapılabilen yemeklerin başında yer alır.

Üzerine ilave edilen kekik ve çeşitli baharatlar da ayrıca bir lezzet katar.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.