Bilgisayarın Kasası Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor Açılmıyor

Bilgisayarın Kasası Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor Açılmıyor

Bilgisayarın Kasası Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor Açılmıyor

Bilgisayarın kasası çalışıyor ama ekran gelmiyor ise, öncelikle kabloları kontrol etmelisiniz. Bu gibi durumlarda bazen kablo hataları ve yerinden çıkmalar sorunlara neden olmaktadır. Bu sebeple öncelikle tüm kabloları kontrol etmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır. Kasanın çalışması ve ekranın gelmemesi bazen kablolar ile alakalı olabilir.

Kasa çalışıyor Ekranda Görüntü Yok

Kabloları kontrol ettiniz ve hala sorun devam ediyorsa bu durumda yapmanız gereken ana kart üzerinde yer alan parçaların yerinde olup olmadığını kontrol etmektir. Bunların yerinden oynaması da bazı problemlere neden olacaktır. Kasa içindeki parçaları çalışması sırasında, ekrana görüntü gelmiyorsa, komple tüm sistemi kapatın. Ana kartta bir bios pili bulunur. Bu pili çıkarın ve on beş saniye kadar bekleyin. Daha sonra bu pili yeniden takın. Güç kaynağını yeniden prize takın ve çalışıp çalışmadığına bakın.

PC Kasası Çalışıyor Ekran Açılmıyor

Hala sorunun devam etmesi durumunda aşırı çalışma ya da farklı bir işlem sonrasında bilgisayarınızda yanma ya da teknik olarak başka bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu gibi bir sorun var ise, bilgisayarı fazla kurcalamadan teknik servis desteği almanızı öneririz. Genelde bu gibi durumlarda özellikle garanti var ise, cihazları fazla kurcalamak çok da akıllıca bir yöntem değildir. Bu nedenle bios pili ve kablo uygulaması işe yaramadıysa teknik detsek almanız çok daha mantıklı bir çözüm yolu olacaktır.

bilgisayarın kasası çalışıyor ama ekran gelmiyor görsel

 

17 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Selamlar bende şöyle bi sorun var pc çalılıyor harddisk ve klavye mouse takılı ise ekran gelmiyor,onları çıkarınca ise ilginç yazılar çıkıyor efi shell version 1.2 cannot running Mode 1.1.2 yazıyor

    • Merhabalar,

      BİOS pilinizi çıkartın 15 dakika bekleyin.
      Olmazsa, CMOS reset atın. ( Anakartta bir düğme var orada cmos reset atabilirsin)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.