Böbrek taşına iyi gelen düşüren bitkisel çaylar ve şifalı otlar hangileridir?

Böbrek taşına iyi gelen düşüren bitkisel çaylar ve şifalı otlar hangileridir?

Böbrek taşına iyi gelen düşüren bitkisel çaylar ve şifalı otlar hangileridir?

Günümüzde birçok insan, yaşamlarının belli dönemlerinde böbrek taşıyla karşılaşmaktadır. Oldukça riskli bir durum olan böbrek taşı neticesinde, oldukça sorun ve zahmet yaşayabilirsiniz. Böbrek taşının vücudunuzda oluşması halinde, kurtulmanız oldukça zordur. Sürekli yenilenen ve sürekli kendini oluşturan böbrek taşı neticesinde, hayatınızın her alanında sorun yaşayabilirsiniz. Böbrek taşının oluşmasına neden olan birçok faktör bulunmakla birlikte, genel itibariyle, hayvansal ürünler, kalsiyum fazlalığı, fazla vitamin kullanımı ve genetik faktörler oldukça önemlidir. Böbrek taşının düşürülmesi için birçok yöntem bulunmakla birlikte, bu konuda ameliyat olan kişiler dahi bulunmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle musluk suyundan, gazlı içeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Bu gibi ürünlerin kullanılması halinde, böbrek taşının oluşumu oldukça hızlanacaktır.

Böbrek Taşı Düşürmek İçin Şifalı Bitkiler

Böbrek taşını düşürmek için, ameliyat olmak istemiyorsanız, bu konuda şifalı bitkiler size oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle;

  • Limon kullanımı, böbrek taşının oluşmasını engellemektedir. Limonun içeriğinde bulunan asit neticesinde, böbrek taşının oluşumunu ortaya koyan maddelerin birleşmesi mümkün olmamaktadır. Taş oluşmasının önüne geçen limon, kullanmanız sizin için en isabetli karar olacaktır.
  • Ayı üzümü denilen bir bitki idrarınızdaki asit oranını azaltmaktadır. Böbreklerinizde oluşan enfeksiyonu da engelleyen bu bitki sayesinde, böbrek taşlarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Ancak bu ürünü alırken dikkatli olmalı ve kaliteli ürün satan firmaları tercih etmeniz gerekmektedir.
  • Kırkilit otu kullanarak da böbrek taşlarından kurtulmanız mümkündür. Kırkilit otu çayı içerek vücutta bulunan kalsiyum miktarını önemli ölçüde azaltabilir ve taşların oluşumunun önüne geçebilirsiniz.
  • Fesleğen kullanarak da sorunsuz bir hizmet alabilirsiniz. Böbreklerinizin sağlığı için fesleğen çayı kullanmanız halinde ve bu çayı balla karıştırarak tüketmeniz halinde, böbrek taşlarının, idrar yoluyla atılmasını mümkün kılabilirsiniz.
  • Isırgan otu kullanarak da böbrek taşlarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Isırgan otu kullanmanız halinde, hem idrar yollarında bulunan enfeksiyondan kurtulacak hem de böbrek taşınızın düşmesini sağlayacaksınız. Isırgan otu ve kapsüllerini kullanarak böbrek taşı şikâyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz.

Böbrek Taşı Düşürmek İçin Doğal Yöntemler

Zeytinyağı kullanmanız halinde, oldukça rahat edeceğinizi bilmenizi isteriz. Sindirimi ve böbrekleri oldukça rahatlatan zeytinyağı, böbreklerinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda zeytinyağı, limon suyu ve elma sirkesini karıştırarak elde edeceğiniz mükemmel karışım neticesinde, böbrek taşlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu karışımı içtikten bir müddet sonra 2 bardak su içmeniz gerekmektedir. İçtiğiniz 2 bardak su sonrasında her gün iki kere bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir. Aynı şekilde, size en doğru hizmeti verecek olan başka bir ürün nar suyudur. Nar suyunu sıkarak günlük olarak tüketmeniz halinde, böbrek taşlarınızın oluşumunu engelleyebilir ve böbrek taşlarının en kısa sürede düşmesini sağlayabilirsiniz. Taşlarınızın düşmesini sağlayacak olan bu karışım neticesinde, hiçbir acı ve zahmet çekmeden böbrek taşlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Böbrek Taşı Eriten Bitki

Böbrek taşını eritmekte birçok bitkisel ürün bulunmakla birlikte, bu amaçla maydanoz kullanımında bulunmanız oldukça fayda sağlayacaktır. Böbreklerinizin hızlı bir şekilde çalışmasını ve vücudunuzda bulunan fazla toksinlerin atılmasını sağlayan maydanoz sayesinde, tümör oluşumu da önlenecektir. Böbreklerinizin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan ve böbreklerinizde olan kumun dökülmesini sağlayan maydanoz ve maydanoz suyu kullanımı oldukça önemlidir. Aynı zamanda, limon kullanımı da, böbrek taşının düşmesi için oldukça önemlidir. Limon ve maydanoz suyunun karışımı ise, böbrek taşını eritmekte ve böbrek taşının parçalanmasını sağlamaktadır. Parçalanan böbrek taşı sayesinde, taş böbrek yollarından daha rahat bir şekilde düşecek ve sizlere herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Bitki çAyları ve kürleri, böbrek taşını düşürmek için en doğal çözüm yollarının başında gelmektedir. Böbrek taşını ameliyatsız düşürmek için bol su içmeli ve evde spor yapmalısınız. En kolayı zıplamak ve ip atlamaktır.

Böbrek taşına iyi gelen düşüren bitkisel çaylar

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir