Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

Boğaz ağrına ne iyi gelir buna karar vermek için ilk önce neden olduğunu ve neyden ötürü boğazımız ağrıyor. Çünkü hepimiz biliyoruz ki boğaz ağrısı soğuk algınlığı yüzünden ağrımaktadır. Bu yüzden yazımızda ise boğaz ağrısı ile ilgili bilgilere , tedavisine ve neler iyi gelir onlara bakacağız. Boğaz ağrısı nerede meydana gelir derseniz farink adı verilen bademciklerin arkasında yer alan boğaz bölümünde meydana geliyor ve bu ağrılar kimiz zaman kısa süreli , kimi zaman da uzun süreli olabiliyor. Uzun süreli olduğundan tabiki de insan hayatını çok ciddi bir şekilde olumsuz yönde etkiliyor. Farink boğazda oluşan iltihapların derecesini ve ağrının şiddetini belirlemektedir. Fakat ağrı soğuk algınlığından değil başka birşeyden ise o zaman hemen doktora başvurunuz. Peki başka nasıl ortaya çıkar onlara bakalım isterseniz.

DİĞER DURUMLARDA MEYDANA GELEN BOĞAZ AĞRILARI

Kuru hava

Sigara kullanımı

Havaya karışan zehirli içeriklerin solunması

Katı yiyecekleri çiğnemeden doğrudan yutulması

Kızamık , suçiçeği gibi virüslere bağlı rahatsızlıklar

Soğuk algınlığı ve grip

Nadir olsa da bakteriler olarak sıralayabiliriz.

Bitkisel Çözümler

Boğaz ağrısına iyi gelen bazı bitkisel çözümler bulunmaktadır bunların başında limon gelmektedir. Şimdi nasıl hazırlanır hep beraber ona bakalım.

Limon : Limonu yaparken dikkat etmeniz gereken bal ile karıştırıp tüketmenizdir. Boğaz ağrısına en iyi gelen budur. Bir bardak suya limon sıkın ve bunun yanında bal ekleyerek için emin olun boğaz ağrınızın şiddetli derecesini indirecektir.

boğaz ağrısına ne iyi gelir bal boğaz ağrısına ne iyi gelir bitkisel boğaz ağrısına ne iyi gelir doğal boğaz ağrısına ne iyi gelir eksi boğaz ağrısına ne iyi gelir evde boğaz ağrısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu boğaz ağrısına ne iyi gelir maranki

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir