Borcu Olanın Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? İşte Cevabı!

Borcu Olanın Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? İşte Cevabı!

Borcu Olanın Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? İşte Cevabı!


Bu borç olayı iki ayrı şekilde açıklanabilir. Birinci olarak;
Kişinin Kredi Kartı Borcu Varsa İptal Olur Mu?
Kişinin kredi kartı borcu bulunuyorsa iptal ettirmeye çalışması doğru değildir. Neden? diye sorulursa; borcunu ödemeyen kişiyi bankalar hiç bir zaman affetmez. Ya borcunu düzenli olarak ödeyecek ya da borcu ödemesi için dolaylı yollardan ödenecektir.

Kişinin kredi kartı borcu varsa ise kredi kartına kısıtlama gelir mi?

Bu olay kullanmış olduğunu bankayla alakalıdır. Bazı bankalar puan verir bazıları ise sadece kullanım miktarını verir. Ama her kartın bir kotası vardır.

Kısıtlama nasıl oluyor diye sorarsanız; insanlar kart diye alışveriş yaparlar ödemeye gelince ödenmesi gereken bir miktarın altında ödeme yaparlarsa banka borçlu sayıp kart limitini düşürmektedir. Ondan sonra kişiler hemen kart iptaline başvururlar. 

İkinci açıklamaya gelince ise;

Burada ise açıklamak istenen ise; kişilerin kredi kartı bulunup da baksa olaylardan dolayı borcu var ise kredi kartını kullanmak istemeyip iptal ettirme olayıdır.

O borcunu ödemesi için kredi kartına borçlanmak istemez. Ama burada da önemli bir nokta olarak almış olduğu kredi kartı sözleşmesini fesih ederse bankaya yine borçlu olur. Borçlu derken bozdurduğu sözleşmenin para miktarını ödemek zorundadır.

Kredi kartı ne türlü olursa olsun borcunu alır. Bunun için kullanan kişilerin hesabına uygun olanını kullanmalıdır. Bir kartın borcunu ödemek için ikinci karta borçlanmaya gitmek ise hiç doğru değildir. O da borç, o da borçtur.

Kart kullanıcıları mecbur kalmadıkça ikinci kartta irtibat etmemelidir. Bu kullanıcı ister bireysel olsun ister, kurumlar olsun tek kart kullanımı ve düzenli ödemeler olması şarttır.

Genel olarak bütün borçlu kartlara ipotek konulmaktadır. Bunun kaldırılması için borcunu ödeyecek ve kart iptali olacaktır. Düzenli ve otomatik ödeme her zaman için sıkıntı yaratmayan bir ödeme tipidir.

Kendi hesabını bilen bir kişi kredi kartlarına kendini sıkıntıya sokacak kadar borç yapmaz. Sadece yaşamaya para harcarsa hayatta onu harcar.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir