Böreğin Yanında Ne Gider

Böreğin Yanında Ne Gider

Böreğin Yanında Ne Gider

İster kıymalı, ister peynirli, isterseniz sebzeli ya da patatesli her çeşit iç malzemesi ile sofralarımızı üç öğün şenlendiren börekler aynı zamanda beş çaylarının da vazgeçilmezleri arasındandır.

Kıymalı böreği tercih etmeyen vejetaryenler için ise patatesli, peynirli, ıspanaklı ya da mantarlı, pırasalı iç ile hazırlanan börekleri de tercih edebilirsiniz.

Çıtır çıtır bir böreğin yanında size eşlik edebilecek birkaç lezzet daha araştırdık.

Mercimekli Köfte

Mercimekli köfte marul ve de turşu eşliğinde, sıcak bir böreğin yanında sizlere tadına doyum olmaz bir öğünü yaşatabilir.

Bol yeşillik ile karıştırılıp şekil verdikten sonra limon ve de marul ile servis tabağına koyulan mercimekli köfte ile böreğinizi yalnız bırakmamış olursunuz.

Havuçlu Salata

Kıymalı, peynirli ya da sebzeli hangi börek çeşidi olursa olsun yanına illaki yoğurtlu bir salata ister.

Havuçları iyice yıkayıp rendeledikten sonra, yoğurt ve de sarımsakla karıştırıp harika bir havuç salatası elde edebilirsiniz. Böreğinizin yanına da mis gibi bir havuç salatası çok yakışacaktır.

Ayran

Börek denilince akıllara önce ayran gelmektedir. Ev yoğurdu ile yapılmış buz gibi bir ayran çıtır çıtır bir börek ile birlikte vazgeçilmez bir ikilidir.

Turşu

Böreğinizin yanında mutlaka sebzede tüketmelisiniz. İster salata olarak isterseniz de salamura turşu olarak. Bu nedenle börek menünüzden biber, salatalık turşunuzu eksik etmeyin.

Domates Salatası

Çıtır çıtır bir böreğin yanında doğranmış dilim domateslerin üzerine gezdirilen zeytinyağı ile hem hazımsızlık probleminiz olmaz hem de domates ile böreğin birlikteliği sayesinde unutulmayacak bir öğün geçirirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.