Böreğin Yanında Ne Yemek Gider

Böreğin Yanında Ne Yemek Gider

Böreğin Yanında Ne Yemek Gider

Börek çeşitli iç harçlarıyla yapabileceğiniz, farklı teknikler ve yollarla yapabileceğiniz akşam yemeklerinde ve çay yanında ikram edebileceğiniz bir besindir.

Her yörenin kendine has börek tarifleri ve yapma şekilleri vardır. Böreği ister akşam yemeğinde yemek için yapın, ister günlerde misafirlerinize ikram etmek için yapın her şekilde sizi kurtaracak bir çeşittir.

Böreklerde iç harcı olarak ıspanak, peynir, patates, kıyma, pırasa, patlıcan gibi malzemeler kullanılabilir.

Ayran

Börekle en iyi tüketilebilen içecek ayrandır, evde hazırladığınız güzel ve serin bir ayranla börek severek yiyebileceğiniz bir yemek olabilir.

Yoğurtlu Patates Salatası

Patatesleri iyice haşlayın, hemen hemen ezilecek kadar yumuşasın, içine salatalık turşusu, konserve mısır ilave edebilirsiniz.

Üzerine sarımsaklı yoğurt ekleyin ve karıştırın, genişçe bir tabağa alın ve üzerine pul biber atın. Böreğin yanında servis edebilirsiniz.

Çorba

Börek kuru bir gıda olduğu için yanında sıvı bir yiyecek oldukça iyi olur. Çorba yapabilirsiniz ve börekle birlikte tüketebilirsiniz.

Çorba çeşitleri arasından mercimek, tarhana, domates çorbası sayılabilir.

Börülce Salatası

Börülceleri haşlayarak, içerisine maydanoz, dereotu, taze soğan, mısır, közlenmiş kırmızı biber ekleyin ve zeytinyağı ile limon, tuz atarak karıştırın.

Börülce salatası protein açısından güçlü ve sağlığa olumlu etkileri olan bir salata türüdür. Özellikle günlerde ikram olarak sunabilirsiniz.

Kereviz Salatası 

Börek yanında yoğurtlu salata çeşitleri harika olur. Kerevizleri rendeleyin ve sarımsaklı yoğurtla karıştırın üzerine ceviz atın ve pul biber serpin ve servis edin.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir