Botoks Etkili Maske Tarifi

Botoks Etkili Maske Tarifi

Botoks Etkili Maske Tarifi

Cilt sarkması sorunuyla karşı karşıya olan pek çok kişi bu durumun önüne geçebilmek için botoks etkili maske tarifi arıyor. Güzellik algılarının her geçen gün değiştiği dünyada, pek çok kişi daha genç ve modern bir görünüme sahip olmak adına çeşitli yöntemler deniyor. Cilt sorunları arasında en şikâyetçi olunan konuların başında hiç şüphesiz cilt sarkmaları geliyor. Özellikle kadınların bu durumdan oldukça şikâyetçi olduğu bilinen bir şeydir. Hatta pek çok kadın, cilt sarılmalarını ve kırışıklıklarını yok edebilmek adına cerrahi müdahalelere başvuruyor. Cildin sarkmasına ve kırışmasına neden olan pek çok şey bulunuyor. Ancak tüm bu etkileri en aza indirebilmek için çeşitli bakım yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks, aslında günümüzde neredeyse herkesin yaptırdığı bir cerrahi işlemdir. Botoks işlemi daha çok ciltteki sarkmalar ve kırışıklıkları yok etmek için yapılıyor. Genel olarak botoks operasyonunda iğneler ile cilt altına gençleştirici etkisi olan sıvılar enjekte ediliyor.

Bu sayede ciltte bu karışıklar açılarak cilt daha genç ve dinç bir görünüme sahip oluyor. Botoks işlemi her ne kadar kısa süreli bir işlem olsa da mutlaka alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Aksi takdirde faydasından çok zararını görebilirsiniz. Ayrıca botoks işlemi bir defaya mahsus yani kalıcı bir işlem olmadığı için belli aralıklarla tekrar edilmesi gerekiyor. Birden fazla botoks şekli olduğu için en doğru yöntemi doktorunuz belirleyecektir.

Botoks Etkili Maske Yapımı

Pek çok cilt sorununu, yapacağınız maske ve bakımlarla daha büyük bir sorun hâlini almadan önleyebilirsiniz. Cildinizin zamana meydan okumasını ve daha genç bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız maskelerden destek alabilirsiniz. Genel olarak ciltteki kırışıklık ve sarkmalar için cerrahi operasyon tercih edilse de eğer böyle bir işlem yaptırmak istemezseniz maske yaparak da aynı etkiyi görebilirsiniz.

Botoks etkili maskenin malzemeleri oldukça azdır. Yaş maya ve sürü karıştırarak krem haline getirin. Daha sonra yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Yüzünüzdeki maskeyi çıkarmanız için bol soğuk suyla yıkamanız gerekiyor. Bu maskeyi uygular uygulamaz cildinizdeki etkiyi görebilirsiniz. Oldukça etkili bir maskedir.

Zerdeçallı Botoks Maskesi

Baharatların ne kadar faydalı olduğu yapılan birçok çalışma ile kanıtlanmış durumdadır. Ayurvedik tıbbında, baharatların çok önemli bir yeri vardır. Özellikle zerdeçal bitkisi tüm cilt sorunları için etkilidir. Zerdeçallı botoks maskesini yapmanız için şu malzemelere ihtiyacınız vardır:

  • Toz zerdeçal
  • Yoğurt
  • Kaymak
  • Bal
  • Gül suyu

Tüm bu malzemeleri iyice karıştırarak bir krem formunu almasını sağlayın. Her malzemeden az az ekleyerek kullanacağınız kadar bir maske oluşturun. Eğer yağlı bir cilt yapınız varsa birkaç damla limon suyu da eklemelisiniz. Maske kuruduktan sonra soğuk suyla çıkarın. Eğer cildinizde sarılık oluşursa süt ile temizleyebilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Jeli İle Gergin Cilt

Botoks yapılmış gibi gergin ve karışıklardan arınmış bir cilde sahip olmak istiyorsanız ayva çekirdeklerini saklamanız gerekiyor. Ayva çekirdeğinden jel elde etmeniz için şunları yapmalısınız:

  • Ayvanın çekirdeklerini çıkarın
  • Bir kabın içerisine koyun
  • Kaba su ekleyin
  • Kabın kapağını kapatın

24 saat bu şekilde bekletin. Daha sonra bu jeli buzdolabına koyun. Sabah ve akşam yıkanmış temiz cildinize sürün. Bu jel sayesinde cildinizin gerginleştiğini ve kırışıklıkların açıldığını görebilirsiniz.

Muz Maskesi

Bir adet muzu ezerek ve bir yumurtanın akını karıştırarak cildinize sürün. Bu maskeyi kuruyunca yine aynı şekilde soğuk suyla çıkarın. Muz maskesi göz çevresi kırışıklıklarında çok etkilidir.

12 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Denedim ve mükemmel oldu çok teşekkür ederim 🙂

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir